Japon Bitcoin Madencilik Firması GMO, Bitcoin Cash Madenciliğini Bıraktı!

0
806

Önde gelen bir Japon Bitcoin madencilik şirketi olan GDO İnternet, kullanıcılarına sunduğu belgeler ile Bitcoin Cash Madenciliğini durdurduğunu belirtti.

“The Bitcoin Knowledge Podcast”nin sahibi Trace Mayer tarafından halka açılmış olan bu belgelerde, Tokyo merkezli olan GMO’nun Şubat ayında 287 BCH kazdığı görülüyor fakat Temmuz ayında 0 BCH madenciliği yapmış.

japon GMO madenciliği

Ancak, karlılığın gelecekte artması durumunda BCH madenciliğine devam etme ihtimali var. Firmanın Bitcoin Cash madenciliğinde adı oldukça fazla geçiyordu. Yukarıda ki tablo oldukça karmaşık gözüküyor. Örneğin, geçtiğimiz son bir kaç aya göz atarsak, Nisan ayında hiç BCH elde edilememiş, ancak Mayıs ayında 37, Haziranda 62 BCH madenciliği yapılmış.

Bununla birlikte, GMO’nun Bitcoin madenciliği işletmesi BTC gelirinde düzenli bir artışla nitelendirildi. Temmuz ayında GMO, şu anki döviz kurunda 568 BTC, 3,8 milyon $ değerinde madencilik yapmış.

Bu yılın başlarında GDO, madencilik faaliyetini Aralık ayında 3,000PH / s’ye çıkarmayı umduğunu söyledi. Ancak, kripto para birimi karlarındaki düşüşün kar marjlarını daralttığı ve yeni hashpower’a yatırım yapma teşviğini azalttığı düşünüldüğünde, bu durum pek olası görünmemektedir. Nitekim GMO, Temmuz ayında 384PH / s’ye yükseldi ve bu yılın ilk ayını online yeni cihazlar getirmediğini belirtti.

japon GMO madenciliği

Haziran ayında GMO, bir Japon şirketi tarafından tamamen geliştirilen, ilk Bitcoin madenciliği çipini (B2) piyasaya sundu.Dünyanın ilk 7nm çipini de içeren cihaz, hızla tükendi. GMO şimdi B3 için ön siparişleri kabul ediyor. Firmanın iddiaları, Bitmain’in en önemli maden teçhizatı olan Antminer S9 tarafından sunulan 14TH/s ile kıyaslandığında, 33 TH/s kadar yüksek bir hashpower elde edebiliyor.

Bitmain, şu anda kripto para endüstrisinin en büyük ilk halka arzını (IPO) planlıyor. Bununla birlikte, bir zamanlar %85 gibi büyük bir pazar payına sahip olan Çin merkezli firma, GMO ve diğerlerinden artan rekabetle karşı karşıyadır, lider pazar araştırması şirketi Sanford C. Bernstein & Co. ASIC tasarımcısının yakın zamanda yayınladığı bir raporda rekabet gücünü kaybettiği görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here