Jeff Schumacher’den Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Değeri Sıfıra İnecek!

0
681

İsviçre’nin doğusunda, Graubünden kantonunda yer alan Davos kasabasında oluşturulan Davos zirvesi bir kaç gündür devam etmekte. Bu zirveye geçtiğimiz gün, İngiltere Merkez Bankası danışmanı katıldı. Daha önceden kripto para birimlerinin hiç bir karşılığının olmadığını ifade etmişti. Görünüşe göre bugün de kripto paralar hakkında kötü yorumlarda bulundu.

Bitcoin’i kötüleyecek şekilde konuşan ve değerinin sıfıra kadar ineceğini belirten kişi BCG Digital Venterus firmasının kurucusu olan Jeff Schumacher oldu. Schumacher piyasa da oldukça bilinen bir kişi ve etkinlikte CNBC’ye verdiği konuşmada, Bitcoin’in hiç bir karşılığının olmadığını ve işer yaramaz bir para birimi olduğunu savundu.

Jeff Schumacher

Ayrıca konuşmasında birçok ülkenin ve bankanın prensibi haline gelen ‘Bitcoin değil, blockchain’ cümlesini desteklediğini belirtti. Kripto paralar ile değil ancak Blockchain teknolojisi ile ilgilendiğini ifade etti.

Schumacher Bitcoin’in çok iyi bir teknoloji olabileceğini ancak hiç bir içsel değere sahip olmadığını söyledi ve konuşmasına şunları ekledi:

Bitcoin’in değer olarak sıfıra kadar gerileceğine inanıyorum. Bence bu mükemmel bir teknoloji ama bunun bir para birimi olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu hiçbir şeye dayalı değil. 

Silver Lake Partners kurucusu olan Glenn Hutchins ise Bitcoin’in bir para birimi olarak değerlendirilmesi yerine, bunu geleceğin değer saklama aracı olarak gördüğünü vurguladı. Bunun yanı sırası Hutchins asıl endişesinin Bitcoin fiyatı değil, bunun temelindeki blockchain teknolojisinin gelişmesi olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here