Kaçırılan Güney Afrikalı İş Adamı İçin 50 BTC Fidye İstendi.

0
784

Serbest bırakılması için 50 BTC değerinde fidye istenen iş adamı, ailesinden gelen bilgilere göre serbest bırakıldı.

Güney Afrika’da hayatını sürdüren ve büyük bir çevreye sahip olan iş adamı Liyaqat Parker, ailesinin verdiği bilgilere göre Pazartesi günü serbest bırakıldı. Ancak, ailesinin istenen kripto para miktarını ödeyip ödemediği net olarak bilinmiyor çünkü, daha fazla bilgiyi deşifre etmek istemiyorlar.

Parker, yaklaşık iki hafta önce kaçırılmıştı ve bir haber kaynağının sunduğuna göre, kaçıranlar 50 BTC fidye talep etmişti. Güney Afrika’da Foodworld adında süpermarket zinciri bulunan Parker, ülkedeki en değerli iş adamlarından bir tanesi. Bizzat kendisi iş yerlerinden bir tanesini denetlemeye giderken, silahlı 5 kişi tarafından zorla kaçırılmış ve o zamandan sonra bir daha haber alınamamış.

Kripto-madenciliği-saldırıları-%1000-arttı

Aslında, Bitcoin ile fidye isteme olayları geçmişte de yaşandı. EXMO kripto borsasında analist olarak çalışan Pavel Lerner, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de kaçırılmıştı, yaşanan olaydan sonra kaçıran kişiler 1 milyon dolar değerinde Bitcoin istemişti. Fidyenin ödenmesinden sonra Lerner serbest bırakılmıştı. Hatta maalesef, geçmişte Türkiye’de de Bitcoin karşılığında kaçırılma olayları yaşandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here