Karlı bir Maden Havuzu Nasıl Seçilir?

0
2027

Pek çok kişi, farklı türde maden havuzları hakkında bilgi sahibi değil. Çoklu havuzlar, karlılığa dayalı çok sayıda para biriminin madenciliğine izin verir, bazıları ise sadece yeni madeni paralara odaklanırlar. Seçim için sadece farklı madencilik havuzu türleri yok. Ancak ödeme yöntemleri farklıdır, en popüler olan ödeme yöntemleri PPLNS, PROP, and PPS’dir.

Bu madencilik rehberi size hangi havuzları kullanabileceğinizi ve hangi ödeme yöntemlerini kullandıkları hakkında bilgiler verecektir.

Farklı Kripto Para Madencilik Havuzları Kılavuzu 

Tek Madeni Para Madenciliği Havuzları: Bu tür madencilik havuzu, belirli bir koinin madenciliğine odaklanmanızı sağlar. İnsanlar genellikle tek bir madeni para madenciliği havuzunu kullanarak Litecoin veya Bitcoin’i doğrudan kazarlar. Borsalardaki dönüşüm oranlarından kaçınmak istiyorsanız ve madeni parayı madencilik yapmak için doğru madencilik ekipmanına sahipseniz, bu şekilde çok sayıda koin toplayabilirsiniz. Ancak sorun, birçok kişinin aynı koinin ağında madencilik yaptığında ortaya çıkar. Zorluk derecesi kullanıcı sayısı ile doğru orantılı şekilde artacaktır.

havuz madenciliği

Çoklu Havuzlar: Çoklu havuzlar, koinin koine dönüştürülmesini sağlayan madencilik havuzudur. Genellikle döviz kuru ve her bir koin için zorluk gibi çeşitli şeyleri hesaba katmaktadırlar. Başka bir koin benim için daha karlı hale geldiğinde, havuz yeni bir koin kazmaya başlar. Özellikle tek bir madeni parayla ilgileniyorsanız, bazı çoklu havuzlar, yalnızca bu koin için ayrı bir kulvarda çalışmanızı sağlar. CleverMining.com ve MultiPool.us bu kategorideki en popüler havuzlardan birkaçıdır.

IPOMiner: Pump ve dump” paralarına veya yeni kripto paralara yatırım yapmak istediğinizde, IPOMiner.com bu madeni paraların karlılıklarına göre madencilik yaparak kullanmanıza izin verir. Madencilikten daha fazla bitcoin kazanmak için biraz çalışmaya istekli iseniz, çoğu koin aynı eğriyi takip eder. Eğer CoinWarz.com’daki döviz kurlarına bakarsanız, koinlerin çoğunun, paranın grafiğin ortasında olmasıyla başladığını göreceksiniz. Fiyat kısa bir süre sonra zıplar ve ardından koinin geri kalan kısmına değer olarak aşağı doğru bir yay içerir.

IPOMiner ile madencilik, en yüksek fiyattan önce yeni paraları madenciliğe almanızı sağlar, böylece maksimum bitcoin satmayı deneyebilirsiniz. Koinin zorluğu genellikle yeni bir token olduğu için düşüktür ve karınızı doğru zamanda satıştan en üst düzeye çıkartabilirsiniz. Çoğu paralar, en yüksek fiyattın tepe noktasında satmazlar. Tek ilgi çekici şey, paranın değerini izlemeniz ve en yüksek düzeyde olduğunu düşündüğünüzde satmanız gerektiğidir. Bu zirveden biraz sonra bile satsanız bile iyi bir kar elde edebilirsiniz.

madencilik havuz karı

Ödeme Türleri

Madencilik dünyasında, madencilik karınızı hesapllamak için bir çok yöntem var.  ,BitcoinMining.com bir madencilik havuzunun madencilerini ödemek için kullanabileceği 13 farklı ödeme yöntemini listeledi. Bu 13’ün içerisinde, PPS, PROP ve PPLNS en popüler arasındadır. PPS, havuza gönderdiğiniz her bir paylaşım için size ödeme yapar ve bazı ödemeler devamlılık sağlar. Ancak risklerin çoğunu havuz operatörüne aktarır. PROP, tüm madencilere, havuza kaç tane hisse senedi gönderdiklerine göre orantılı olarak ödeme yapar ve PPLNS (Son N Hisse Başına Ödeme), gönderdikleri son paylaşım sayısına madenciler için ödeme yapar.

Gerçekleştirmeye çalıştığınız görev için doğru madencilik havuzunu seçmeniz önemlidir. Bir ASIC madencisi iseniz, havuzunuzun VARDIFF (Değişken Zorluk) ile kurulduğundan emin olun, böylece daha zor bir hedef elde edersiniz ve düşük paylar göndererek zaman kaybetmezsiniz. Zorluğunuzu el ile ayarlamanız gerekiyorsa, karma oranınıza uygun şekilde ayarlayın. Bazen havuz operatörleri, bu nedenle madenciniz için belirli bir zorluk talep etmenize izin verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here