Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alma – Nasıl Alınır ?

0
1743

Son aylarda bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi bir hayli arttı ve her gün yüzlerce hatta binlerce kişi bitcoin alım satım işlemlerinden kazanç elde etmeye başladı. Bu artışın sonrasında popülerleşen kripto paralara sahip olmak isteyen kişiler her zaman nakit kullanmak yerine ” Kredi Kartı ” kullanarak hem sürekli nakit harcamamış hemde harcadığı miktarı bankalar aracılığıyla taksitlendirerek kolay bir şekilde ödemenin yollarını aramaktadır.

Kredi Kartı İle Ödeme
Kredi Kartı İle Ödeme

Kredi kartı ile bitcoin satın alabileceğiniz siteler oldukça azdır ve Türkiye’de henüz kredi kartı ile hizmet veren ” Bitcoin Borsa Siteleri ” bulunmamaktadır. Fakat araştırmalarımız sonucunda Global bir şekilde hizmet veren ” Yabancı Bitcoin Borsaları ” arasında yer alan ” Cex.io ” borsasının ” Kredi Kartı İle Bitcoin Satış ” hizmeti verdiğini öğrendik ve detaylı bir şekilde bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Cex.io Hakkında

Cex.io şirketi ” 2013 ” yılında online olarak ” Bitcoin ve Kripto Para ” alım satım hizmeti vermeye başlamış bir kripto para borsasıdır. En büyük kripto para borsalarından biri olan Cex.io son aylarda yapmış olduğu güncellemelerden sonra artık üyelerine ” Kredi Kartı ” ile işlem yapma imkanını sunmuş ” Başarılı ” bir borsadır.

Cex.io Bitcoin Borsası
Cex.io Bitcoin Borsası

Cex.io borsasında kredi kartı veya diğer ödeme yöntemlerini kullanarak ” Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Ripple (XRP), Stellar, ZEC ” gibi kripto paraları satın alabilir ve al sat işlemleri ile kazanç sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Nasıl Bitcoin Satın Alırım ?

Bu başlık altında sizlere ” Adım Adım ” kredi kartınızı kullanarak nasıl bitcoin ve diğer kripto paraları satın alabileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki adımları dikkatli ve doğru bir şekilde yaparsanız sizlerde ” Kolay ve Güvenli ” bir şekilde bitcoin satın alabilirsiniz.

 • Öncelikle Cex.io borsasına üye olun. ( Üye olmak için TIKLAYIN )
 • Üye olduktan sonra sitenin ” BUY / SELL ” bölümüne giriş yapın.
 • Açılan sayfadan ” Bitcoin ” veya ” Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Ripple (XRP), Stellar, ZEC ” seçeneklerinden birini seçin.
 • Kripto para seçtikten sonra ” almak istediğiniz tutarı ” belirtin ve ” BUY ” butonuna basın.
 • Karşınıza gelecek olan sayfada sizden istenen aşağıdaki bilgileri ” Eksiksiz ve Doğru ” bir şekilde doldurun.
  • Kart Üzerindeki Ad – Soyad
  • Kart Numarası
  • Kart Son Kullanma Tarihi
  • Güvenlik Kodu
 • İstenen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra ” Proceed ” butonuna tıklayın ve ödemenizi tamamlayın.

Bazı bankalar ” 3D Secure ” sistemini kullanmaktadır. Bu sistemi kullanan kredi kartları ile satın alma işlemlerinizi telefonunuza gelecek olan ” 3D Secure Şifresini ” kullanarak onaylayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here