Kripto Para Biriminizi Oluşturmak İçin 4 Farklı Yöntem!

0
1647

Kendi kripto para biriminizi oluşturmanın dört yolu vardır; şirketleri dolaşmak, kodu kopyalamak, sıfırdan başlamak veya Ethereum jetonları oluşturmak. Kişinin kendi şifreli parasını oluşturmak istemesinin birçok nedeni vardır. Örneğin, ticarette kullanmak için tek tip bir para birimi oluşturmak.

Bir topluluk, yerel ve şifreli bir para birimi sistemi oluşturmak zorunda kalabilmekte, böylece geleneksel para birimleriyle karıştırılmak zorunda kalmamaktadır. Kosta Rika’daki Envision festivali şimdiden Bitcoin’e yerleşme olanağı sunuyor. Ayrıca, Telegram mesajlarının kendi ağı içinde 200 milyon kullanıcı tarafından değiştirilebilen kendi para birimini oluşturmayı planladığını da unutmayın.

kripto para oluşturma

Bir kripto para birimi oluşturmak mutlaka sonuç getirmeyecektir. Bu yüzden başlamadan önce sağlam bir proje fikri geliştirmek önemlidir. Ancak, bunu yapmak istediğiniz konusunda eminseniz, kripto para biriminizi oluşturmanın dört farklı yolu vardır.

Dışarıya bağımlı olmak

Bugün, birkaç platform birkaç gün içinde şifreli para birimleri oluşturmayı öneriyor. Bir ücret karşılığında, CryptoLife, Wallet Builders veya Coin Creator gibi şirketler Bitcoin‘e (AltCoin) alternatif para birimleri oluşturur.

Bu şirketler, para birimini müşterinin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş bir çok özelliğe sahip korumalı bir kod ile oluşturmaya söz veriyor. Örneğin sadece antika satış ağında kullanılacak bir para birimi oluşturmak ister misiniz? Bu şirketler, platformunuza uyarlanacak para birimini oluşturabilir. Oranlar müşterinin isteğine göre değiştirilebilir.

Otomatik kripto para birimi oluşturucuları da vardır, ancak bunlar genellikle dolandırıcıdır. Ücretsiz olarak kripto para birimi oluşturmayı iddia eden kişiler, “tüm şifreli para kazanma meraklılarının kaçınması gereken saf ve basit aldatmacalar” dır.

 

Ethereum ile jeton oluşturma

Ethereum vakfı, herkese web sitesinde indirilebilen açık kaynak kodu sağlamaktadır. Bu kod ERC-20 jetonları oluşturmak için kullanılır. Bu belirteçler, belirli miktarda jeton aktarım bilgilerinin yanı sıra dolaşımdaki jeton sayısı veya jetonları içeren hesap bakiyesi gibi kullanılabilir veriler içerir.

Jetonlar herhangi bir değiştirilebilir varlıkları temsil edebilir: kripto paralar, sadakat puanları, sertifikalar, IOU’lar, oyun nesneleri, vb. Bu durumda, bu jetonlar para birimimiz için temel birimler olarak hizmet edecektir. ERC-20 tokenleri, Ethereum standartlarıyla oluşturulduğundan, para birimi, Ethereum portföyleri ve aynı standartları kullanan diğer herhangi bir müşteri veya sözleşme ile anında uyumlu olacaktır.

kripto para oluşturma

Bu kodlar, yeni şifrelenmiş bir para biriminin oluşturulması için bir temel oluşturacaktır. Esasen, geliştiriciler sadece yeni para biriminin temellerini sahip olmak için, Sublime Text gibi bir programlama editörü ile, ERC-20 kod hatlarında birkaç parametrelerini değiştirmek zorunda. Bu kod daha sonra bir blockchain ağına eklenmeli ve burada işler biraz karmaşık hale gelecektir. MyEtherWallet cüzdan uygulamasını açıp, “Sözleşmeler” kısmına “Yeni bir sözleşme açmanız” gerekir. “Katılık Sözleşmesi” sekmesinde, ERC-20′nin kaynak kodunu yapıştırmanız gerekir. MetaMask eklentisinin yardımıyla, Ethereum blok zincirinin kısaltılmış bir versiyonu ile yeni para birimi oluşturmak ve böylece çok uzun ve zor işlemlerle uğraşmamak mümkündür.

Kendi blok zincirinizi kodlama

Kod hakkında derin bilgisi olan ve nasıl manipüle edileceğini bilenler için, kripto para birimini sıfırdan oluşturmak mümkündür. Bu yüzden kendi jetonlarınızı oluşturmak için kendi kod satırınızı yazmanız gerekir. Başlamak için özel bir sunucuya, geniş bir depolama alanına ve güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız vardır.

Herkesin erişemeyeceği uzun ve karmaşık bir süreç sizi bekleyecektir. Bu konuda meraklılar için, internetde video veya bu makale gibi birçok öğretici içerik bulunmaktadır.

kripto para oluşturma

Ancak, profesyonellerin göstergelerini adım adım takip etmeden önce, şifrelenmiş bir para biriminin ana kalitesinin güvenlik olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Mevcut bir para biriminden çatallanmak(fork)

Bilgisayar bilimi ve özgür yazılım dünyasında, bir “çatal(fork)“, temel yazılımı etkilemeyecek bir yazılımın kopyasının değişikliğidir. Genellikle, bu geliştiriciler bir geliştiricinin üçüncü taraf projesinde değişiklik yapması veya geliştiricinin bir başkasının projesini yeni projelerini başlatmak için başlangıç ​​noktası olarak kullanması durumunda ortaya çıkar.

Çok fazla madencinin para biriminin yeni kurallarını kabul etmeyi reddetmesi durumunda, parametreleri değiştirmek isteyen madenciler yeni bir zincir bloğu üzerinde yeni bir para birimi doğurmak için başka bir yol izleyecek. Bu duruma “çatal” veya “sert çatal” denir. Örneğin; Bitcoin Cash, ilk kripto para birimi olan Bitcoin den doğmuştur.

kripto para oluşturma

Yumuşak çatal, esas olarak sert çatalla aynı şeydir. Bir kripto para biriminin var olan kodu değiştirilir ve yeni bir sürüm oluşturulurken eski bir sürüm kullanılmaya devam eder. Ancak, kullanıcılar güncellemeyi kabul ettiğinde, tek bir blockchain geçerli kalacaktır.

Bir dizi kripto paranın kodları açık kaynaklıdır. Bu nedenle yeni bir bilgisayar protokolü oluşturmak ve yeni para birimini başlatmak için onları GitHub’a kopyalamak mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here