Kripto Para Borsaları Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey!

0
750

Kripto borsaları, diğer kripto para birimi veya günlük hayatta kullandığımız geleneksel para birimi karşılığında bir kripto para birimine sahip olmanıza yardımcı olur. Web üzerinde çalışan çeşitli kripto borsaları vardır. İstediğiniz kripto paraları, bu kripto borsaları tarafından kontrol edilen fiyatlarla gösterildiği gibi satın alabilirsiniz. Çok sayıda farklı faktör vardır, satıcılar ve alıcılar, oranlardaki dalgalanmalar için temel unsurlardır. Bu, çeşitli Borsalar için dalgalanma gösterebilecek kripto para birimlerinin serbest piyasa faaliyetine bağlıdır. Ayrıca, çeşitli kripto borsa çeşitleri vardır; Bunlardan bazıları özel olarak bayiler için yapılır ve bazıları kripto-geleneksel para ticareti için yapılır.

yatırım tavsiyeleri

Geleneksel Borsalar gibi, kripto borsaları da benzer şekilde çalışır. Aradaki küçük fark; geleneksel borsa yatırımcılarının hisse senedi ve türevleri ile oranlardaki değişimden faydalanarak çalışırlar; Ancak, kripto para birimlerinde, komisyoncular aşırı derecede istikrarsız fiyatlardan yararlanmak için kripto varlıklarını kullanırlar.

Kripto para çiftleri nedir?

Kripto para birimlerinde, “işlem çiftleri” ifadesi, bir tür kripto para birimi ve diğeri arasında bir değişim olduğunda durumu gösterir. Örneğin, “ticaret çifti” Etherium ve Bitcoin gibi.

Aşağıda, takip edebileceğiniz farklı kripto borsa yöntemleri vardır:

Geleneksel kripto borsaları

borsalar hakkında

Geleneksel alış verişlerde, prosedür, alım satımın kripto para birimlerinin mevcut piyasa tahminine bağlı olduğu borsalara benzerdir. Kriptoların geleneksel olarak değiştirilmesi, esas olarak bir değişim ağı olan bir orta adamı gerektirir; Gerekli değişimi gerçekleştirmek için sabit veya değişken bir ücret talep eder. Bazı borsalar geleneksel para biriminde bir çekim alırken, diğerleri sadece kripto para birimlerinde çekim alırlar.

Doğrudan borsa platformları

borsalar hakkında

Kripto kullanıcılarının doğrudan değişimi ile sınırlı olan ülkeler için özellikle yararlıdır. Prosedür, kripto para için kendi fiyatını seçen ve doğrudan borsa platformunda satışı ayarlayan bir kişiyi içerir. Herhangi bir alıcının satın alma ile ilgilenmesi durumunda, kendisi ile temasa geçer ve bir OTC’yi tamamlar. Daha sonra, alıcının ifade edilen değeri satın almak istememesi durumunda, kendi satın alma fiyatını sunuyor. Prosedür benzer şekilde herhangi bir değişim gerektirmiyor.

Kripto komisyonculuğu

borsalar hakkında

Bu, kripto para birimini piyasadan daha düşük bir maliyetle satın almanızı ve sunmanızı sağlayan başka bir borsa ağıdır (web sitesi). Maliyetler esas olarak komisyoncular tarafından belirlenir. Bu özellikle kripto dünyasına yeni başlayanlar için en kolay borsa yöntemlerinden biridir.

Kripto yatırım fonları

borsalar hakkında

Risk almaktan korkan insanlar tarafından en çok talep edilen yöntemlerden biridir. Finansal riskten korunma fonları, mevcut piyasaya dayalı olarak rehberlik eden uzman bir analist ekibi tarafından yönetilmektedir. Kılavuz, parayı doğru yönde yönlendirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here