Kripto Para Piyasasında Her Yer Kırmızıya Büründü!

0
877

Kripto para sektöründe sabah saatlerine doğru ciddi miktarda bir düşüş yaşandı. Sektörde ki en büyük kripto para birimleri bir saat içerisinde büyük oranda düşüş yaşadılar. Bitcoin 6,300 dolar seviyesinin altına düşerken, Ethereum 200$ ‘a kadar düştü.

CoinMarketCap’ın sunduğu verilere göre, kripto para piyasasında en büyük 20 kripto paranın hepsi değer kaybı yaşadı.

8 Ekim tarihinde 6,600 dolar seviyelerinde dolaşan Bitcoin bugün 6,300 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin sabah saatlerine karşı 6,285 dolara kadar düştü ancak daha sonra biraz kendini toparlamayı başarmıştı ancak tekrar yaşanan bir düşüşle 6,256 dolar seviyesine geldi. Son 24 saat içerisinde %4 civarında kayıp yaşayan Bitcoin’in, hafta içerisindeki değer kaybı %3 kadar.

yatırım hataları

Ethereum için ise durumlar daha kötü. Piyasa da en büyük hacme sahip ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz 24 saat içerisinde %9 civarında düşüş yaşayarak 200 dolara kadar geriledi. Ancak Ethereum için ay geneline bakıldığında %12 oranında değer kazandı ve bu oranı hala koruyor.

Piyasa da en çok darbe yiyen kripto paralardan bir tanesi ise Ripple oldu. En büyük 3. hacme sahip olan Ripple, geçtiğimiz 24 saat içerisinde %11.41 değerinde düşüş yaşadı. Aynı Ethereum gibi kısa süre içerisinde düşüş yaşayan XRP anlık olarak 0.40$’dan işlem görüyor. Hafta genelinde ise XRP’nin yaşadığı düşüş %20 seviyelerinde.

Kripto para sektöründe de ciddi oranda düşüş yaşanıyor. Piyasa değeri sadece yarım saat içerisinde 214 milyar dolardan 205 milyar dolara düştü. CoinMarketCap verilerine göre şu an da piyasanın değeri 204 milyar dolar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here