Kripto Para Sektörü Geçtiğimiz Günlerde Yaşanan Artışlardan Sonra Tekrar Düşüşe Geçti

0
673

Geçtiğimiz günlerde çok ani bir şekilde yükselişe geçen kripto para sektörü, tekrar düşmeye başladı ve neredeyse piyasanın tamamı kırmızıya büründü. Artış zamanında değerlenen koinler bu düşüşle beraber kazandıkları değerin çok büyük bir kısmını tekrar kaybettiler. Piyasanın toplam hacmi 210 milyar doların altına düştü, bu demek oluyor ki son 24 saat içerisinde 15 milyar dolarlık bir düşüş yaşandı.

6.700 dolar seviyelerini geçemeyen Bitcoin, %3.3 oranında düşüş yaşadı ve 6.450 dolar seviyesine geriledi. Yaşanan düşüşün diğerlerine göre daha dengeli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bitcoin’in 6400 dolardan daha aşağıya düşmesi piyasayı kötü etkileyebilir.

Piyasanın iyi dönemlerinde oldukça olumlu yönde ilerleyen Ethereum, %9.7 oranında düşüş yaşadı ve hafta sonu boyunca yaşadığı tüm artışı kaybederek 213 dolar seviyesine oturdu.

kripto para

Çok bilinen altkoinlerde de durumlar iyi değil. Ripple %18 seviyelerinde gerileme yaşadı ve şu an 0.45 dolar seviyesine geriledi. İçinde bulunduğumuz hafta boyunca oldukça iyi gelişmeler yaşayan XRP, en ağır darbe alan koinlerden bir tanesi oldu.

EOS, Stellar, Cardano’da da durumlar farklı değil. Tüm bu koinler %10 seviyelerinde değer kaybetti ve anlık fiyatları sırasıyla 5.19 dolar, 0.23 dolar ve 0.007 dolar olarak kaydedildi. Bitcoin Cash ise piyasadan %6.84 kadar etkilendi ve 442 dolar seviyesine düştü.

TRON, NEO ve Tezos gibi koinlerde ise durumlar aynı derecede kötü. Yüzde 9’arlık gerileme yaşayan TRON ve Tezos da piyasa da kötü etkilenen koinler arasında yer alıyor. NEO ise %6’lık düşüş yaşayarak 17 dolar seviyesine gerilemiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here