Kripto Para Sektörü Haftaya Kötü Başladı!

0
794

Haftanın ilk gününde kripto parasında yaşananlar yatırımcıları pek memnun etmeyecek gibi görünüyor. 21 Ocak Pazartesi günü haftaya büyük düşüşler ile başlayan piyasada, ilk 10 kripto paraların içerisinde Tether hariç hepsinde ciddi oranda düşüşler görülüyor.

Listenin en başında bulunan Bitcoinde düşüş oranı %3.6 civarında görülüyor ve 3600 dolar seviyelerinde işlem görüyor. İkinci sıradaki XRP’de ise %2.71 oranında düşüş görülüyor ve 0,32 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının en önemli projelerinden olan Ethereumda da durumlar farklı değil hatta daha da kötü durumda. Ethereum haftaya %6 oranında bir düşüş ile başladı. Bu orandan sonra tekrardan 120 doların altına gerilemiş oldu ve 117 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı.

Bu kripto paralar haricinde Bitcoin Cash ve EOS’da %5 oranında düşüş yaşadı. Stellar %4 oranından düşerken, Litecoin %6 oranında düştü. Litecoin’in fiyatı 31 dolar seviyelerine inmiş durumda.

riski azaltmak

Bunların haricinde Dash, NEO, Moner, Maker ve IOTA’da da durumlar farklı değil. İlk 20 kripto para arasında sadece iki stabil kripto para projesinin değer kazanması, yaşanan durumun kötü olduğunu gözler önüne seriyor.

Coinmarketcap listesindelki ilk 50 kripto paralar içerisinde, stabil koinler hariç tek artış yaşayan koin ise Steemit’in özel koini olan STEEM oldu. Tüm piyasa ortalama %4 – %6 oranında düşüş yaşarken Steem projesi %6 oranında yükselme yakalamayı başardı. Bu yükseliş ardından birim değeri 0,40 dolar seviyelerine yükseldi. Tüm kripto para piyasası kan ağlarken Steem yatırımcısı birazda olsa haftaya iyi başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here