Kripto Piyasası Sert Düşüş Yaşadı: Bitcoin 4 Bin Doların Altında

0
1066

2018 senesinin son aylarını büyük düşüşlerle kapatan kripto para piyasası 2019’da iyi bir giriş yapmıştı. Ancak son bir kaç saat önce sert ve ani bir düşüş yaşandı. CoinMarketCap’da bulunan ilk 100 kripto paraya bakacak olursak genel olarak kırmızı görünecektir. Özellikle Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi lider kripto para birimlerinde ani düşüşler gerçekleşti ve daha sonra bir ciddi bir gerileme yaşandı.

Yaklaşık bir haftadır 4 bin doların üzerinde değeri olan Bitcoin, düşüşten sonra 3800 dolar seviyelerine geriledi. Son zamanlarda iyi bir ilerleyiş gösteren Ethereum ise 160 dolardan 140 dolara kadar düştü. BitMEX borsansındaki Bitcoin’in bir saat içerisinde Bitcoin hacmi 4.024 dolardan 2.809 dolara düştü. CoinMarketCap’ın sunduğuna göre şu an için BTC’nin değeri 3849 dolardan işlem görüyor.

Coinbase borssasında ise Bitcoin’in değeri 3800 dolarında altına düştü.

bitcoin işlem ücreti

Top 10 kripto para arasından en çok etkilenen ise Bitcoin Cash oldu. Bitcoin Cash bsın saatine göre %10.70’lik bir düşüş yaşadı. Değeri ise 144 dolara kadar düştü. Bitcoin Cash’in rakibi olan Bitcoin SV’de yakın oranda düşüş yaşadı. Şu anki duruma göre %8 oranında değer kaybetti.

Ancak her ne kadar tablo kıpkırmızı olsa da Tron hala yükselmeye devam ediyor. %15 üzerinde yükselmeyi yakalamış durumda. Şu an ki değeri 0.030 dolar olan Tron, Litecoin’i geçmek için sadece 170 milyon dolarlık toplam piyasa hacmine ihtiyaç duyuyor. Bu şekilde ilerlemeye devam ederse önümüzdeki saatler içerisinde buna ulaşması zor olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here