Kucoin Shares (KCS) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

0
1119

Kucoin bünyesinde 200 den fazla kripto para bulunduran ve 2017 senesinde kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Son dönemlerde 45 milyon doları bulan işlem hacimlerinde dolaşıyor. Kucoin’in diğerierinden farkı ise Kucoin Shares isimli kendi tokenını bulundurması ve bazı faydalarının olmasıdır.

KCS alınıp satın alabilir bir coindir, bunun yanı sıra borsaya üye olan kullanıcılara da hediye olarak dağıtılır. Bunun yanında referans sistemi kullanarak kullanıcıların daha fazla KCS kazanmasına imkan tanınıyor. KCS’nin token sayısı 180 milyon ile sınırlandırıldı ve bunun yarısı kullanıcılara ayrıldı. Kalan kısmı da 2021 Eylül ayına kadar donduruldu.

kucoin nedir

Borsa günlük aldığı komisyondan %90 kadarını Kucoin Shares bulunduran kullanıcılara dağıtıyor. Yani küçük borsa işlemi yaparak borsada ki işlem kârına ortak olmuş oluyorsunuz. bunun yanında son kur farkından elde edebileceğiniz kazançta bunun artısı olacaktır.

Piyasa değeri 254 milyon dolar seviyelerindedir. Günlük ortalama 418 bin dolar işlem hacmi vardır. Piyasada ki token sayısı 90 milyon adettir ve maksimum çıkacağı seviye 180 milyon olacaktır.

Kucoin Shares (KCS) Özellikleri, Ne İşe Yarar?

Kucoin borsalarında, işlem ücreti olarak KCS alınır, alınan bu KCS’lerin yarısı kullanıcılara dağıtılır. KCS whitepaper‘ına göre bu oran ilerleyen zamanlarda %15’e düşebilir ama borsanın değeri arttıkça kullanıcıların alacakları bonus da artabilir. Bu kullanıcılar paylarına düşen miktarı borsada ki herhangi bir kripto para birimi olarak alabiliyorlar ve bu paylar kullanıcılara günün belli bir saatinde veriliyor.

Diğer taraftan Kucoin geliştirici ekibi platformu tamamen merkezsiz hale getirmek için çabalıyor ve bu çalışmanın 2019 senesinde geliştirmelerin tamamlaması planlanıyor. Ayrıca geliştiriciler sistemin oldukça güvenli olduğunu da belirtiyor. Hatta oluşabilecek problemleri çözmek için iki farklı ülkede üç merkezi bulunuyor.

kucoin nedir

Kucoin Shares (KCS) Madenciliği – Mining İşlemleri

Bilindiği gibi her coinin madenciliğini yapmak mümkün değilidir. Bazı coinlerin madenciliği yapılabilirken bazılarında bu mümkün olmamaktadır. Bu başlık altında KCS madenciliğinin yapılıp, yapılamayacağını ve KCS’ye nasıl sahip olabileceğinizi aktaracağız. Madencilik yapmak istiyorsanız, önce hangi kripto paranın madenciliğini yapacağınızı daha sonra donanımınızı iyi seçmeniz gerekir. Bunun yanında masraflarınızı ve gelirinizi de iyi hesaplamanız gerekecektir.

KCS madenciliği yapılamayan kripto paralardan bir tanesidir. Eğer KCS’ye yatırım yapmak isterseniz, Kucoin borsasından satın almanız gerekecektir. Ayrıca Kucoin borsasında, KCS işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KucoinShares (KCS) Hangi Borsadan Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok kripto borsası bulunmaktadır. Bunun yanında her borsa da bütün kripto para birimlerini bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Yatırım yapmak istediğiniz kripto parayı seçtikten sonra onun hangi borsalarda desteklendiğini araştırmanız gerekecektir. KCS için hangi borsaların destek verdiğini tahmin etmek zor değildir. KCS’yi destekleyen tek bir borsa vardır. O da tahmin edeceğiniz gibi Kucoin borsasıdır.

  • kucoin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here