LG UPlus’dan Blockchain Tabanlı Ödeme Sistemi Geliyor

0
963

Güney Kore’nin en büyük 4. firması olan LG Corp’un ortağı olan LG UPlus, blockchain tabanlı, uluslararası bir ödeme sistemi kuruyor.

Kore’de çıkan haberlerde, LG UPlus’ın bu platform için üç ayrı firma ile anlaşma yaptığı belirtildi. Bunların, Tayvan merkezli Far EasTone, Japonya merkezli Softbank ve ABD merkezli TBCA Soft oldukları söylendi. Bu yeni sistem ile LG UPlus üyeleri kolaylıkla ödeme gerçekleştirebilecek.

Sistemin ilk kez 2019 senesinin başında sunulacağı belirtilirken, bu dünya devi 4 şirketin kullanıcılarının bu işten çok kârlı çıkacakları belirtiliyor.

Mesela, LG USoft’un öncü olduğu bu sistemde Güney Koreli bir vatandaş, Tayvan ve Japonya’da telefonlarını kullanırken bir çok perakende ürünü satın alabilecek. Aynısı Tayvan merkezli Far EasTone ve Japonya merkezli Softbank’ın kullanıcıları içinde geçerli olacak ve bu kişiler cep telefonlarını kullanırken, ürün satın alma ve satma şansına sahip olabilecekler.

lg uplus blockchain ödeme

TBCA Soft’un kurucusu ve aynı zamanda da CEO’su olan Ling Wu, bu sistemi çok uzun zamandır düşündüklerini ve aynı zamanda da hayata geçirebildikleri için mutlu olduklarını belirtti. Bunun yanında, yakın zaman içerisinde sistemin teknik alt yapısı hakkında gerekli düzenlemeleri yapacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz yakın zaman içerisinde, Softbank’da yeni konsept tabanlı bir anlaşmayı TBCA Soft ve Synchronoss ile imzalamış ve bununla beraber kullanıcıların tüm dünyada kişiden kişiye ödeme yapabilecekleri bir platform sunulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here