Linux Foundation, ‘Hyperledger Blockchain’ Eğitimleri Verecek!

0
1006

Linux Vakfı, 5 Eylül’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre Hyperledger Fabric Blockchain teknolojisine yönelik yeni ileri seviye eğitim kursu başlattı.

Yeni kurs olan “Hyperledger Fabric Fundamentals”, Vakfın kurumsal odaklı blok zinciri eğitim çabalarına ek bir katkı sağlıyor, zaten bir “online eğitim platformu” olan edX.org aracılığıyla kendi kendine hızlandırılan “Blockchain for Business” kursunu içeriyor.

Bugünün basın açıklamasına göre, Linux Hyperledger Sawtooth modüler blockchain platformuna özel olarak bu yıl daha sonra Sertifikalı Hyperledger Sawtooth Yönetici sınavları yayınlayacak.

blockchain kursu

Vakfın Clyde Seepersad notlarına göre, TechCrunch’ın son verileri blockchain mühendislik işlerinin “günümüz iş piyasasında en çok büyüyen ikinci alan” olduğunu öne sürdü:

“Bu büyümenin hızıyla beraber, Blockchain teknolojisinde kurumsal olarak çalışacak kişilerin sayısı yetersiz geliyor. Ücretsiz olan Hyperledger kursumuza 100 binden fazla kişinin katılım gösterdiğini gördükten sonra, daha ileri seviye de olan bir kursun gerektiğini düşündük ve katılımcıların gireceği sınavda başarılı olmalarıyla beraber sertifika alabilecekler.”

Bugün yapılan basın açıklamasından çıkartılacak bir sonuçta, blockchain teknolojisinin eğitime de girmesidir. Blockchain ve dağıtık defter teknolojileri sonsuz büyüklükte bir alan ve bu alanda eğitim vermek, ciddi bir kazanç kazanmak bir tarafa, sektöre de oldukça büyük faydası olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here