Litecoin Kurucusu Charlie Lee, Litecoin hakkında konuştu ve Monero’ya Övgüler Yağdırdı!

0
643

Eski Google çalışanı ve Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, yer aldığı bir etkinlikte, Litecoin ve Bitcoin’in ölçeklendirme sorunu yaşadığını belirtti. Bu sorunun genel olarak kripto para piyasasında büyük bir sorun belirttiğini aktaran Lee, bu soruna karşı Lightning Network gibi sistemlerle çözüm bulunabileceğini ifade etti. Lee şunları söyledi:

Henüz kripto paraların kullanım alanları ve ölçeklendirilebilme kapasitesi iyi durumda değil. Ancak bu durumun bir kaç sene sonra değişebileceğini tahmin ediyorum. Bundan bir kaç sene sonra kredi kartı veya nakit para kullanıyormuş gibi kripto para kullanabileceğiz.

charlie lee

Ülkelerin de kripto para kullanım oranlarını arttırmak için gerekli politikaları izlemesi gerektiğinden bahseden Lee, şunları söyledi:

Bence bu durumda ülkelere de büyük rol düşüyor. Devletler kripto paraların kullanım oranını arttırmak için gerekli politikalar yürütmeli. Şu an için böyle bir durum söz konusu değil ancak yakın zaman içerisinde Amerika’da ve Asya’da bu tarz düzenlemeleri bekliyorum.

Lee konuşmasının sonunda Monero’yu övdü ve şunları ifade etti:

Monero gerçekten beğendiğim bir proje, gizlilik özelliği çok işe yarar bir konu. Böyle bir şey ne yazık ki Litecoin ve Bitcoin’de söz konusu değil. Litecoin topluluğu için gizlilik oldukça önemli. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir anketin sonucunda Litecoin topluluğunun %45 oranında kullanıcısı böyle bir özelliğin sisteme entegre edilmesi talebinde bulundu. Bizim görevimiz de, topluluğun istediği ve LTC’yi daha iyi hale getirecek şeyleri hayata geçirmek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here