Litecoin Kurucusu, Litecoin’lerini Sattığı İçin Memnun Olduğunu Belirtti

0
716

Kripto para piyasasının en çok tercih edilen koinlerinden bir tanesi olan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Litecoin zirvesinde sektörün mevut durumu hakkında konuştu. Lee, zirveyi düzenlemesinde ki amacının, piyasadaki FUD’ı (korku, kararsızlık, şüphe) ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

‘İyi ki satmışım’

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, geçtiğimiz zamanlarda elindeki Litecoinleri sattığını belirterek, gündeme oturmuştu. Bu durum gerçekleştikten sonra toplum ikiye bölündü ve bir grup Lee’yi tebrik ederken diğer grup tarafından fazlasıyla eleştirilmişti. Bu tartışmanın hala devam ettiğini de söylemek mümkün.

charlie lee

Katıldığı zirvede, elindeki Litecoinleri satmış olması hakkında konuşan Lee, bu durumdan gayet memnun olduğunu söyledi. Lee, LTC’lerini satarak iyi bir gelir elde ettiğini ve bu sayede hiç bir maddi kaygı duymada tamamen Litecoin’deki işine odaklanabileceğini belirtti. LTC’leri satmasa durumun daha kötü olacağını söyleyen Lee, şunları da ekledi:

İyi ki satmışım, satmamış olsam para kazanmak için başka bir iş bakıyor olacaktım.

LTC’leri sattıktan sonra, tamamen Litecoin’e odaklanan Lee, ilk hedefinin Litecoin’in diğer tüm koinlerden daha kaliteli bir hale getirmek olduğunu söyledi.

Litecoin projesi kucağıma düşmüş gibi oldu, pek lider vasıflı biri değilim fakat en büyük hedefim piyasada kalıcı bir şey üretmek ve bunun yaparken keyif almaktı.

Topluluktaki bazı kişiler, belli başlı koinlerin belli başlı amaçlar doğrultusunda kullanılabileceğini savunuyorlar. Lee’ye göre ise insanlar kripto paraları istedikleri gibi kullanabilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here