Litecoin’i Gelecekte Neler Bekliyor?

0
709

Liteconin geçtiğimiz zamanlarda yaşadığı yükseliş ile kendisini tekrardan 60 dolar seviyesinin üstüne çıkartmayı başardı. Ancak her ne kadar bu yükseliş olumlu dursa da, hala geçtiğimiz senenin sonunda yakaladığı 100 dolar seviyelerine çok uzak.

Son olarak Cointext isimli bir şirket Litecoin’i portföyüne ekledi ve bu gelişme büyük bir sevinç ile karşılandı. Kullanıcılarının cep telefonlarına Bitcoin, DASH, Bitcoin Cash gibi kripto para transferi yapmasını sağlayan platform, şimdi de bünyesine Litecoin’i dahil etti.

charlie lee

Konu hakkında açıklama da bulunan CoinText platformunun CEO’su Vin Armini, şu ifadelerde bulundu:

Cointext olarak Litecoin’i bünyemize eklediğimizi gururla sunuyoruz. Temel ilkemiz kripto paraların daha yaygın kullanılmasını sağlamak ve kullanım alanlarını genişletmek. 

Bununla beraber Litecoin kurumsal olarak ciddi haberlerle dolu bir hafta geçirdi. Litecoin, SFOX adı verilen, birçok tecrübeli yatırımcının bulunuğu bir platformda listelenmeyi başardı ve SFOX platformunda listelenme şansını yakalayan 4. koin oldu. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Litecoin CEO’su Charlie Lee şunları belirtti:

Açıkçası bu ortaklık Litecoin’e kurumsal yatırımcıların önünü açabilir. Bu yüzden sevinçliyiz. SFOX, bir çok büyük yatırımcının desteklediği ve tercih ettiği önemli bir platform. Çok iyi bir iş modeline ve kaliteli bir ekibei olan bir platformda listelenmek, Litecoin için çok olumlu bir haber. 

Litecoin kurucusu olan Charlie Lee, her yakaladığı fırsatta, Litecoin’in fiyatının değil kullanım alanının artmasının daha önemli olduğunu vurguluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here