Londra’da Bir Barda Bitcoinle Ödeme Yapılabilecek

0
798

İngiltere’de bir çok bara sahip olan BrewDog isimli şirket, Londra’da yeni bir bar açtı ve Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı. Ayrıca barda bulunan fiyat listesi, Financial Times Borsası 100 Endeksine (FTSE) göre değişiklik gösteriyor.

BrewDog şirketinin açtığı bu bar, konumu sayesinde Kuzey ve Güney limanlarını birbirine bağlayan ve ticaretin çok yoğun olduğu bir bölgede yer alıyor. Şirket ticaret kanallarına yakın olan bu barda fiyatların sürekli değişeceğinin ve bu değişiminde FTSE’ye göre yapılacağını belirtti. Mesela FTSE’deki fiyatlar artış gösterirse bardaki bira fiyatları da bartacak. FTSE düşerse bira fiyatları da düşecek.

BrewDog’un yeni barı, müşterilere kripto paralar ile ödeme imkanı da sunuyor. Yani ödenecek hesabı Bitcoin veya Bitcoin Cash gibi kripto paralar ile ödemeniz mümkün oluyor.

BrewDog şirketi yeni açtığı barın adını Canary Wharf koydu ve yeni barında insanlara Bitcoin Cash dağıtmaya başlayacak. Şirket, yaptığı açıklamaya göre bara gelecek olan ilk 100 kişiye içerisinde 12£ ile 100£ arasında Bitcoin Cash bulunan cüzdanlar verilecek. 

İngiltere’de Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk yer bu bar olmadı. Mesela başka bir mekandan örnek vermek gerekirse, Mr. Wolf’s adlı dükkandan bahsedilebilir. Mr Wolf’s sadece bir geceliğine, müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapmalarına imkan sağlamıştı.

Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden yüzlerce kurumsal şirket bulunuyor ama bar, market, kafe gibi yerlerde Bitcoin’in kullanılabiliyor olması, kripto paraların popülerliğini arttırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here