Lüks Arabalar Artık Bitcoin ve Bitcoin Cash Kullanılarak Alınabilecek!

0
870

NBA takımlarından Houston Rockets’ın sahibi, Tilman Fertitta’nın  şirketi olan Post Oak Motor Cars, yaptıkları açıklama ile, bundan sonra Bitcoin ve BitcoinCash’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini söyledi.

Bugatti, Bentley, Rolls Royce gibi markaların satışını yapan şirketin, büyük sporcular ve iş adamları tarafından tercih edildiği biliniyor.

Feritta, Twitter hesabında şunları açıkladı:

“Bitcoin’deki düşüşler ve çıkışlar ilgimi çekti. Lüks araç satan bir şirket olarak, bizi tercih eden kişilere en iyi satış deneyimini sunmak zorundayız. Attığımız bu adım ile bunu başardığımızı düşünüyorum. Artık araçları daha hızlı ve kolay satabileceğiz.”

lüks araç bitcoin

Post Oak Motors, bu ödeme yöntemini gerçekleştirebilmek için, adını sıkça duyduğumuz kripto para ödeme şirketi olan BitPay ile anlaşma yapacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan BitPay CCO’su Sonny Singh, birçok kişinin kripto para yöntemi kullandıklarını belirtti ve özellikle de bu tarz yüklü yatırımlar olan projelerde kripto paraların önemli bir nokta olduğunu belirtti.

Houston Rockets NBA’in en başarılı takımlarından biri olarak görülüyor. Geçtiğimiz sezonda Batı Konferansı finalinde son şampiyon olan Golden State Warriors’a yenilerek elenen Houston Rockets, geçen sene Tilman Feritta tarafından 2.2 milyar dolara satın aldı. Feritta bir çok farklı sektörde iş koluna sahip. Ayrıca, NBA takımı sahibi olup, kripto paralar ile ilgilenen tek kişi değil. Daha önceden Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, maç biletlerini Bitcoin ile satacaklarını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here