Malta Başbakanı’ndan Açıklamalar: ‘Geleceğin Parası Kripto Para Olacak’

0
812

Malta’nın başbakanı olan Joseph Muscat, Birleşmiş Milletler Genel Kurulun’da konuşma yaptı, Blockchain ve kripto para hakkında yorumlarda bulundu. Muscat’a göre Blockchain teknolojisini kullanarak oluşan kripto paralar, paranın geleceği olacak.

Başbakanın yaptığı açıklamaların bir kısmı şöyle:

Blockchain teknolojisinin günümüzde ki sistemlere büyük ölçüde yenilik getirdiğine inanıyorum. Malta’yı bir Blockchain adası haline getirmeye çalışmamızın temel sebebi de budur. Blockchain’i kullanan kripto paralar, kaçınılmaz bir şekilde paranın gelecekteki hali olacaktır. 

malta kripto para

Daha önce kimse blockchain teknolojisine el atmamışken, Malta’nın bu teknolojiye öncülük etmiş olmasını vurgulayan Muscat, Malta’nın ülkede kripto paraları ve blockchain şirketlerini desteklediklerini de vurguladı.

Blockchain adası

Blockchain ve kripto para konularında olumlu yasal çalışmalar gerçekleştiren Malta, bu sektörde çalışma gösteren şirketlerin oldukça dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Kripto dünyasında ki en büyük borsa olan Binance, geçtiğimiz zamanlarda Malta’nın bu konuda yaptığı çalışmaların farkına vararak, merkezini Malta’ya taşıma kararı verdi. Binance’ın yanında yine sektörde oldukça popüler olan şirketlerden TRON da Malta’da ofis açma kararı verdi.

Başbakan Muscat’ın söylediklerini referans alırsak, Malta’nın kripto sektöründe yaptığı olumlu çalışmalara devam edeceğini rahatlıkla belirtebiliriz.

Muscat, Blockchain’in çok farklı sektörlerde kullanılabileceğini ve bu teknolojiyle beraber yapısal değişikliklere gidilebileceğine inanıyor:

Blockchain hastaların sağlık kayıtlarında kendilerinin sorumlu olduğu bir sistemde faydalı olabilir. Emisyon ticaret işlemleri geliştirilebilir. İnsani yardımların gerçekten hedeflere ulaşıp ulaşmadığı denetlenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here