Microsoft Blockchain Teknolojisi İçin Yatırım Yapmaya Devam Ediyor.

0
698

Hep söylendiği gibi, zamanla bazı kripto paralar yok olabilir fakat bir gerçek var ki bundan sonra blockchain teknolojisi varlığını sürdürecektir. Bunu sunan kişiler de büyük şirketlerin blockchaine yaptığı yatırımları baz alıyor, açıkçası haksız da sayılmazlar. Bu büyük şirketlerden bir tanesi de Microsofttur. Microsoft bundan 3 sene önce ilk blockchain tabanlı ürünü olan Microsoft Azure’yi piyasaya sunmuştu. Aradan geçen bu zamanla Microsoft’un blockchaine ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Son zamanlarda Microsoft Flow ve Logic Apps gibi ürünler de piyasaya sunuldu, böylece Azure aracılığı ile Blockchain sürecindeki zorluğu da azaltmayı başarmış bir duruma geldi.

Microsoft’un aynı zamanda, oldukça çok kullanılan Office 365, Outlook, SharePoint online gibi ürünlerini tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen, blockchain tabanlı bir çalışmalar peşinde olduğu da biliniyor.

Azure’nin bu zamana kadar yaptığı bir çok kişi tarafından beğenildi, konuyla ilgili açıklamada bulunan Microsoft yetkilisi Matt Kerner’da, şirketin veri analizi için Blockchain’den yararlanmayı çalıştıklarını belirterek, şunları belirtti:

     “Blockchain bizim için bir sonraki adımdır. Gönderim konusunda ortaya koydukları                ortada. Biz de şirkette, veri analizi konusunda Blockchain teknolojisinden                            faydalanabileceğimizi düşünmekteyiz. Bundan dolayı, bu konuya daha fazla yatırım            yaptık ve ortaya Azure’yi çıkarttık. Blockchain bize göre oldukça güvenli ve başarılı bir        teknolojidir.”

Kerner, şirket olarak Blockchaine olan yatırımlarını arttıracaklarını ve blockchain yardımıyla sundukları ürünleri de tek bir çatı altında toplayarak verimi arttırmayı planladıklarını da ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here