Mike Novogratz, 2018 Senesi İçerisinde Bitcoin’in 9 Bin Doları Aşamayacağını Düşünüyor

0
898

Eskiden Fortness hedge fonu yönetici olarak görev alan ve milyarder yatırımcı olan Michael Novogratz, CNBC’nin yayınladığı bir kaynağa göre Salı günü yaptığı açıklamalar dahilinde, Bitcoin’in mevcut gevşemesinin çok sürmeyeceğini belirtti.

Katıldığı bir yerde konuşma yapan Novogratz, dinleyicilere ‘Bitcoin’in bu sene içerisinde 9 bin doları aşabileceğini zannetmiyorum‘ ifadesinde bulundu.

Bu ifadeler dinleyicileri şaşırttı, şaşırmanın temel sebebi, Novogratz’ın yaklaşık bir hafta önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının %30 kadar bir ralli göreceğini belirtmesi oldu. Novogratz şu sıralarda bir ‘FOMO’ devam etmekte olduğu ve bu FOMO’nun daha fazla kurumun sektöre girmesini sağlayacağını da belirtmişti. Söylediklerinin arasında en dikkat çekeni ise artık kurumsal yatırımcıların da kripto sektörüne yönelmesi oldu.

bitcoin değerlenecek

Novogratz, öncelerden Bitcoin’in 2018 senesi içerisinde 40 bin dolara gelebileceğini söylemiş olsa da yeni yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in fiyatının 10 bin doları aşması için 2019 senesinin ilk iki çeyreğine kadar beklemek gerektiğini söyledi.

Dünyanın en büyük hacmine sahip kripto parası bile 2018 yılı içerisinde %53 seviyesinde değer kaybetti ve 6479 dolardan işlem görmekte.

Novogratz’ın ifadelerine göre fiyatların bu seviyelerde olmasının en büyük sebebi, elinden BTC çıkartmak için çabalayan endüstri katılımcıları. Novogratz’ın belirtiğine göre 2017 senesinden kripto patlamasından sonra elde ettikleri kazancın birazını bile kazanamayan firmalar, çalışan ücretleri gibi ödemesi zorunlu olan masraflarını karşılamak için ellerinde tuttukları BTC’leri satmak zorunda kalıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here