Monero’da Hard Fork’dan sonra İşlem Ücretleri %96 Azaldı!

0
609

Monero ağındaki işlem ücretleri, hard fork sonrasında neredeyse sıfıra indi. Monero’daki gizlilik özelliğinin daha ölçeklenebilir hale gelmesini sağlayan güncellemeden sonra işlem ücretleri %96 oranında azaldı. 

Güncelleme yapılmadan önce ortalama 0.54 dolar olan işlem ücreti, güncelleme sonrasında 0.021 dolara kadar düştü. Yaşanan gelişmelerden sonra Monero ekibinde moneromoo lakabıyla görev alan bir kişi işlem ücretlerinin giderek düşeceğini ifade etti.

Kullanım alanının çoğalması ve giderek sistemin daha ölçeklenebilir olması için çalışmalara devam eden Monero takımı, son yaptığı ataklar ile bu konu için daha net adımlar atmış oldu.

Özellikle mikro ödeme noktasında XMR kullanımına yoğunluk sağlamak için çabalayan Monero ekibi, gönderim ücretlerini daha da düşürerek bu konuda büyük bir başarı yakalamış oldu.

monero coin nedir

Temel ilkesi gizlilik olan Monero tüm kripto para topluluğunu ikiye böldü ve bir kısım XMR’yi desteklerken, diğer bir kısım Monero’nun her durumda sürdüreceğini ifade ediyor.

Bununla beraber, kripto para topluluğunun bir kısmı, Monero’yu gizlilik esaslı olduğu için illegal işlerde kullanıldığını bahane ederek, Monero’nun regülasyonlar sonucunda ayakta kalmasının oldukça zor olduğunu savundu. 

Hangi gurubun doğru olduğunu ancak zaman gösterebilir. Ancak ağ üzerinde yapılan düzenlemeler ve güncellemeler Monero’nun yaşadığı son gelişmelerle beraber, geleceğinin oldukça parlak olduğu söylenebilir. Anlaşılana göre Monero yenilikler yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here