MVP’den Miller: Ripple Fazla Abartılıyor!

0
662

Miller Value Partners’ın (MVP) yönetim kurulu başkanı olan Bill Miller, Ripple’ın kripto parası olan XRP hakkında olumsuz açıklamalarda bulundu.

Miller, 9 Ocak’ta CNBC’de bir röportajda bulundu. Bu röportajda piyasadaki bazı kripto paralar hakkında konuştu. MVP Bitcoin’e ilk defa 2014 senesinde yatırım yaptı. Şirketin o zamanlardan beri Bitcoin’e verdiği destek sürüyor.

Yapılan röportajda ilk olarak şirketin Bitcoin’e bakış açısını anlattı. Miller’ın yaptığı açıklamaya şirket, yatırım olarak Bitcoin’e ve Bitcoin Cash‘e oldukça güveniyor. Bu konum hakkında Miller şunları söyledi:

Tüm fonun onda birlik kısmını Bitcoin ve Bitcoin Cash için ayırmış durumdayız. Geriye kalan onda dokuzluk kısım ise başka bir fonda bekliyor. Bu para ile ne yapılacağına tüm ortaklar karar veriyor. İsterlerse ellerinde tutarlar isterlerse satarlar bu tamamen alınan karar bağlı. 

Miller’ın belirttiklerine göre MVP ilk kez Bitcoin’e yatırım yaptığı zaman BTC’nin değeri 350 doların daha altındaydı. 

Ripple açıklaması

ripple

Miller sektörde Bitcoin’e verdiği destek ile tanınıyor. Ancak kendisinin Ripple hakkında yaptığı açıklamalara bakılırsa XRP’ye pek olumlu bakmıyor. Ripple’ın işi biraz abarttığını belirtiyor. Miller röportajda şunları söyledi;

Ripple ağında bile XRP kullanmak şart değil. Farklı kripto paralar kullanılabilir. CoinMarketCap’in sunduğu verilere bakıldığında 38 milyar XRP olduğu görülüyor ancak bu sayı aslında 100 milyara yakın. Çünkü Ripple, elinde 61 milyar XRP barındırıyor. 

Konuşmasına MVP’nin yatırımları hakkında devam etti. MVP’nin şu an için sadece Bitcoin ve Bitcoin Cash’e odaklandığını belirtti. Ancak diğer koinleri de incelediklerini vurguladı. Yapılan röportaja bakılırsa bu incelenen kripto paralar arasında XRP bulunmuyor gibi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here