New York, Madencilerin Daha Fazla Elektrik Faturası Ödemesini Onayladı

0
1126

Bloomberg’de 12 Temmuz da çıkan bir habere göre New York Eyaletinde, kripto para madenciliği yapan kişilerin elektrik faturalarının farklı bir tarife üzerinden değerlendirileceğini belirtti. Bloomberg’e göre, birkaç ay önce New York eyaleti, 36 belediye elektrik yetkilisine kripto madencilerini diğer kullanıcılara göre daha fazla ücretlendirilmelerine müsaade etti.

Massena yönetimi, burada işlerine devam etmek isteyen kripto madencileri için yeni bir oran yapısı getirecek. Bu sayede diğer kullanıcılar artan oranlardan korunmuş olacak.

New York Dışişleri Bakanlığı Kamu Dairesi Başkanı John Rhodes bir açıklamada şunları söyledi:

“Ticari müşterilerin tükettikleri elektrik için adil bir fiyat ödediğinden emin olmalıyız. Ancak, Upstate New York’taki düşük maliyetli elektriğin bolluğu göz önüne alındığında, mevcut kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet etmek ve bölgede ekonomik gelişmeyi desteklemek için bir fırsat bulunuyor.”

Hidroelektrik santrallerinin çok olması nedeniyle, New York ucuz elektrik oranlarıyla bilinir. Massena’da bulunan konut tüketicileri, kiloWatt/saat (kW/h) başına yaklaşık 0.039 $ ‘lık bir elektrik ücreti ödemektedir; burada ulusal ortalama konut ücreti kiloWatt/saat başına 0.13 $’ dır.

Devlet için, enerjiyi yoğun kullanan güçlü bilgisayarlar ve dijital para madencileri, bir hedef haline geldi.

Hidroelektrik santralleri açısından zengin olan bölgeler, geçtiğimiz sene boyunca madencilerin akınına, endüstri üzerindeki doğrudan yasaklar veya artan enerji fiyatlarına karşı direndi. Mart ayında, Plattsburgh şehri, New York, kentte yeni kripto madenciliği operasyonları üzerine borçlarını ödeyemeyeceğini söyledi. Şehrin en büyük madencilik operasyonunun, Plattsburgh’un Ocak ve Şubat aylarında 104 megaWatt saat (Mwh) elektrik dağıtım hizmetinin yüzde 10’unu kullandığı belirtiliyor.

Kanada’da bulunan Quebec(il özel idaresi Hydro-Quebec), blokchain şirketlerinin enerjiye teklif vermesi ve yatırımı ölçmesi için yeni bir rejim sundu. Bu program da, halihazırda var olan girişimlerin 120 megawatt’a ek olarak 500 megawatt‘a kadar tahsis etmeyi amaçlamaktadır. Başlangıç ​​oranı, kiloWatt saat başına 1 Kanada Doları (0,0076 $) olup normal ücretin %20 kadar üzerindedir.

Bu yazımız da ilginizi Çekebilir: Bulut Madenciliği Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here