Norveç’de Bitcoin Yatırımlarıyla Ev Almak İsteyen Adam Öldürülüp, Tüm Varlığı Çalındı!

0
842

Geçtiğimiz günlerde, Norveç’in başkenti olan Oslo’da sahip olduğu Bitcoinlerden dolayı bir kişi öldürüldü. Haberlere göre, ölümün sebebi olarak ‘Bitcoin ile yaşanan bir anlaşmazlık‘ gösterilse de, olayın detaylı incelemesine girilince daha fazla bilgi elde edilmeye başlandı. Ortaya atılana göre, öldürülen Norveç’li sahip olduğu Bitcoinleri nakite çevirerek ev almayı planlıyordu.

Kurban, pazartesi sabahı ev arkadaşı tarafından, bıçaklanmış bir şekilde bulundu. Oslo Polisinin belirttiklerine göre, kurban öldürülmedikten önce yüklü bir miktarda Bitcoin’i nakite çevirmişti ve tüm varlığını ortak dairede kendi odasında saklıyordu.

bitcoin sonu

Daha önce detaylı bir araştırma yapan polisler, yeni yaptıkları açıklamada şunları belirtti:

Bitcoin hakkında bir suç duyurusu aldık ancak şu an için soruşturma hakkında bilgi paylaşımında bulunmayacağız. 

Norveç’te bulunan haber kaynaklarına göre, Norveçli Bitcoin yatırımcısı, al-sat işlemleri yaparak 210 bin dolar değerinde kâr elde etmişti. Talihsiz yatırımcı, ev arkadaşlarına Bitcoin’den kazandığı miktarı övünerek anlatıyordu ve elde ettiği geliri nakit paraya çevirerek kendisine bir ev alacağını söylüyordu.

Polisin paylaştığı verilere göre, katil eve pencereden girmiş olabilir. Kurban, katil ile karşı karşıya gelip, katile karşılık verince, 20 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş. Şu an için kimse bu konu hakkında tutuklanmadı ve polis şimdilik hiç bir şüpheli isim veremiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here