Rapçiler Kripto Paralara Destek Veriyor: Rapçi Soulja Boy ”Bitcoin” İsimli Yeni Single Çıkardı

0
767

Grammy ve Nickelodeon Kids’ Choice ödüllerine aday olarak gösterilen rapçi Soulja Boy, kripto para sektörüyle ilişkilendirilen yeni isimlerden bir tanesi oldu. Tüm dünya da dinlenen rapçi ‘bitcoin‘ adını verdiği yeni bir single çıkarttı.

Soulja, yeni single’ında genel olarak kripto para birimleriyle zengin olmuş kişilerden bahsediyor. Paylaştığı parçanın giriş kısmında kendisinin ‘100 rack (halk dilinde bin dolar)’ para kazandığını vurguluyor. Bunun anlamı da, yüz bin dolar gelir elde etmiş. Bunun yanı sıra şarkının bir kısmında kendisinin ‘Bitcoin’e 6 bin dolar harcadığını‘ belirtiyor ve Soulja’nın kripto portföyünün sadece BTC’den oluştuğu ima ediliyor.

rapçi kripto para

Geçtiğimiz aylar içerisinde Eminem, Snoop Dogg, 3lauve, Young Dirty Bastard gibi dünyaca ünlü rapçiler şarkılarında ve konserlerinde kripto paralara yer vermişti.

Soulja şarkısında, Bitcoin’in yanı sıra Litecoin’e de sahip olduğuna vurgu yapıyor ancak, miktarı hakkında bir bilgi vermiyor.

Eminem’in en son paylaştığı albümü olan Kamikaze’nin içerisinde de kripto paralara referans veriliyordu. Eminem’in albümün de yer alan Royce Da 5’9 ile beraber söylediği ‘Not Alike’ isimli şarkısında, kendilerini bir anda kripto paralarla ilişkilendiren ünlülere eleştiriler bulunuyordu. 2018 senesinin ilk çeyreği içerisinde Wu-Tang Klanı üyesi Ol’ Dirty Bastard’ın oğlu Young Dirty, Dirty Coin adında kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurmuştu. Snoop Dog ise daha farklı bir hareket ile Ripple tarafından düzenlenen bir etkinlik gecesinde sahne aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here