Reddit’in Kurucusu: Türkiye’de İnsanlar Kripto Paraya Geçiş Yapıyor

0
881

Reddit’in kurucularından olan ve kripto paralara bilgisi olan Alexis Ohanian, Yahoo’ya röportaj verdi. Sektörün durumuyla ilgili yorumlarda bulundu.

Ohanian, bir süre önce Initialized Capital adında bir melek yatırımcı firma kurdu. Kurduğu bu firma, dünyanın en büyük olduğu kripto borsalardan biri olan Coinbase’in ilk yatırımcılarından biriydi. Senelerdir kripto para borsasının içinde olan Ohanian, piyasa hakkında yorumlar yaptı.

reddit kurucusu bitcoin

Türkiye Hakkında Yorumlar

Yahoo’ya verdiği röportajda, insanlar Bitcoin’e dijital para olarak değil, birikim aracı olarak popülerlik kazandı ve bu amaçla kullanıldığını belirtti. Ayrıca ekonomik durumu iyi olmayan ülkelerin de zamanla Bitcoin’e geçeceğini söyledi.

Bitcoin bir birikim aracı olma yolunda ilerliyor, özellikle Türkiye gibi kriz eşiğinde olan ülkelerde insanlar kendi para birimlerine güvenemeyip, Bitcoin gibi merkezsiz kripto para birimlerine yöneliyorlar. Her ne kadar çok dengesiz bir yapısı olsa da, itibari para biriminden daha dengeli olduğu söylenebilir.

Ne yazık ki, Türk Lirası, dolar ve euro karşısında değer kaybediyorken, insanların kripto borsalar da daha çok ticaret yapmaya başladı. Büyük bir ihtimalle bunu fark eden Ohanian, bu yorumları yapmakta güçlük çekmemiş olmalıdır.

Coinbase’in Üye Sayısı

reddit kurucusu bitcoin

Coinbase’in CEO’su olan Brian Armstrong kısa zaman önce, şirketin geçtiğimiz seneki durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Coinbase kullanıcılarının 2017 senesinde 150 milyar dolarlık işlem gerçekleştiğini belirtti. Bu dönem sırasında her gün 50 bin yeni üye kazandıklarını da ekledi. Coinbase’in bu yükselişine Ohanian şu yorumlarda bulundu:

“Kripto fiyatlarında olan bitenler bir kenarda kalsın, borsaya bu kadar kişinin kaydolması kripto paraya olan talebin artmasını gösteriyor. Benim insanlara tavsiyem; borsalarda alım-satım işlemleri yaparken, spekülasyonları baz alarak yüklü miktarda yatırım yapmamalarıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here