Ripple, Yeni Bankalarla Anlaşmaya Devam Ediyor!

0
654

Geçtiğimiz Aralık ayını Ripple, tüm kripto paraları arasında listenin ikinci sırasında bulundu. Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para olmayı başarmıştı. XRP yatırımcıları ise Ripple kullanılarak dünyanın bankacılık sisteminde çok farklı bir boyuta ulaşacağını vurgulamakta. Ancak Fortune’un kaynağına göre XRP’nin hala hangi amaçla kullanıldığı net olarak belli değil.

Ripple firmasının XRP isimli kripto parası 8 Ocak tarihinde farklı bankalar ve finansal kurumlar ile olan yeni anlaşmalarını resmi Twitter hesabından paylaştı.

Bu anlaşmaların arasında Londra ve St Luciam’da ofisleri olan aynı zamanda bir çok sektörde hizmet veraen  Euro Exim Bank’ın da bulunduğu görülüyor. Euro Exim Bank’ın yaptığı açıklamalara göre uluslararası para transferleri için, 2019 senesinden sonra toplam 15 milyar dolara yakın XRP kullanacaklarını ifade etti.

Bankalar ve farklı finansal işletmeler, başka ülkelerde yabancı banka hesabı bulundurması gerekmeyecek. Bunun yerine; sahip olduğu paralar ile XRP alarak, Ripple alt yapısı sayesinde bunu hızlı ve ucuz bir şekilde kullanabilecek. Ripple, xRapid özelliği ile birçok uluslararası bankalar ile anlaşma sağlamıştı. Son atılan adımlarla bu anlaşmaların sayısının 2019 senesinde artacak gibi görünüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here