Ripple’ın CEO’sundan Bitcoin’e Tam Destek!

0
1535

Kripto para sektöründe bir çok uzman kişi Ripple’ın kripto parası olan XRP’nin Bitcoin’in en büyük rakibi olarak gördüğünü söylüyordu. Ancak Ripple’ın CEOsu olan Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında durumun tam olarak öyle olmadığını ve Bitcoin’i desteklediğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Davos kasabasında gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’ndaki çoğu konuşmacı ‘Bitcoin değil, blockchain’ felsefesini benimsemiş olsa da Ripple’ın CEOsu tam aksini düşünüyor ve bunu söylemekten çekinmiyor.

Ünlü CEO sunduğu konu hakkında fikrinin ‘digital para biriminin’ uzun vadeli değerinin ‘sunduğu hizmet’ ile orantılanabileceğini ve ‘hizmet tokeni’ adında olan projelerin tamamen tuzak olduğunu ve bir işe yaramaz olduklarını belirtti.

ripple ceo

Ancak bitcoin için durumun farklı olduğunu ve Bitcoin’in bilinen bir bobşluğu doldurduğunu ifade eden CEO, kendisinin de BTC sahibi olduğunu belirtti. Tüm bunların ynaında uzun süredir anlattığı ifadesine tekrardan vurgu yapan CEO, Bitcoin’in en büyük sorunun kullandığı prof of work(iş ispatı) mekanizmasının olduğunu dile getirmekten de çekinmedi.

Brad geçmişte yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i dijital altın olarak nitelendirmişti. Ancak bunun yanında Bitcoin gibi iş ispatı ve madencilik modeline sahip olan kripto paraların, Stellar Lumens ve Ripple gibi bir madencilik tasarımı olması gerektiğini savundu. Sunduğu bu fikirler ile bir takım kişilerin eleştirisine maruz kalmasını sağladı. Ancak ünlü CEO bu konu hakkında yalnız değil, diğer kesim Brad’e destek vermekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here