Ripple’ın Düzenlediği Sosyal Yardımlaşma Projesi 100 Milyon Doları Geçti!

0
1108

Blockchain tabanlı ödeme platformlarından biri olan Ripple, yaptıkları açıklamayla sosyal yardımlaşma programı olarak başlattığı ‘Ripple for Good‘ (iyilik için Ripple) platformuna gelen bağışlar ile 105 milyon doları geçtikleri ve yeni projelerin de yolda olduğu söyleniyor.

San Francisco merkezli olan Fintech şirketinin dün yaptığı resmi açıklamaya göre, başlattıkları ve başarıyı yakaladıkları programın özellikle dünyada finansal birlikteli arttıracağını söyledi. Ripple for Good projesiyle bireysel olmanın yanında, 55 farklı ülke içerisinde tıbbi yardımdan, eğitime ve daha nicelerine dokunan 70 proje üzerinde çalışılıyor. Bununla beraber RippleWorks isimli gönüllü bir proje ile de anlaşmaya gidileceği belirtildi.

Ripple bünyesinden gelen açıklamalara göre toplanan bu yardımlar, matematiğe, eğitime, teknolojiye, bilime, mühendisliğe, ve bunlarla beraber fintech teknolojilerine ayrılacak.

Ripple’ın kurucu ortaklarından birisi olarak görev alan Chris Larsen, konuyla alakalı şunlardan bahsetti:

Herkese egolu bir şekilde bakan be işleri aksatan kişiler olmak yerine, gerçek dünyada ki problemleri çözebilecek konulara odaklanmalıyız. Eğer bu konu için blockchain hareketine odaklanırsak, iki milyondan daha fazla bankacılık hizmetine erişemeyen insan, full ekonomik vatandaş statüsüne gelebilir.

Haziran’da yayınlanan haberler arasında Ripple’ın dünya üzerindeki 17 üniversiteye blockchain teknolojisinin, kripto para birimlerinin ve dijital ödemelerin herkes için kullanılabilmesi için 50 milyon dolar kadar bağış yapıldığı biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here