Riskinizi Nasıl En Aza İndirirsiniz?

0
797

Umarım hepiniz kripto paralar ile kâr elde ediyorsunuzdur. Ancak kripto paralar ile işlem veya yatırım yaparken her zaman aklınızda olması gereken bir kaç şey vardır. Bu pazarın çok düzensiz olduğunu, sizi zor duruma düşürebileceğini, kazandığınız parayı kaybedebileceğinizi biliyorsunuz. Ancak bu kripto paralar ile uğraşmayacağımız anlamına gelmez. Doğru rehberlik ve amaç ile kâr elde edilebilir.

Birkaç tane örnek vermek gerekirse;

Bitcoin en başta 0.001 dolar ile başlamıştır ve en yüksek ulaştığı rakam da 19 bin dolar olmuştur, daha sonra %200 kadar düşüş yaşamıştır. Eğer bir kişi bu rakamdan kripto para dünyasına daldıysa, kripto paraların kötü bir yatırım olduğunu söyleyecektir. Bu sistem de kripto paranın iyi bir yatırım aracı olduğunu düşünen kişiler ise 5 bin dolar altında BTC alan kişiler olacaktır. Yani hangi fiyattan girdiğinizi ve nereye ulaşınca çıkmanız gerektiğini iyi belirlemeniz gerekir.

Bununla beraber, yatırım yapmaya karar verdiğiniz coinler, sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve diğer en iyi 20 para birimi olmalıdır. Kesinlikle ICO yatırımına girmeyin ve aynı zamanda Binance, Bittrex vb. gibi en iyi borsa platformunu seçin.

Eğer türetilmiş paralar hakkında net bilgileriniz yoksa, nasıl çalıştığını bilmiyorsanız bunlardan uzak durunuz.

Herhangi bir web sitesinde veya Telegram kanalında zamanınızı boşa harcamayın, sadece temel fonksiyonunu ve hatta birçok primi bile kullanabilen Tradingview platformunda kendi teknik analiz becerilerinizi geliştirin.

Her zaman ‘kaybettiğiniz tutarı durdurmak‘ ticaretin altın kuralı “kayıp karınızı otomatik olarak yaratın”, böylece herhangi bir ticaret yapmadan önce kaybınızı durdurmanız ve kar limitinizi temizlemeniz gerekir, bu paranızı kaybetmenizi engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here