Robinhood Coinbase’in Müşterilerini Çalmaya Geliyor

0
739

Serbest hisse senedi ticareti yapan Robinhood geçtiğimiz aylarda kripto para ticaretine de giriş yapmıştı. Sektör uzmanlarına göre en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase‘in, en çok Robinhood’dan korkması gerekmekte. Bir iş ilanına göre Robinhood, geliştiricilerin Coinbase‘in benzeri bir şifreli para cüzdanı oluşturmasını istiyor. Böyle bir teklif, yatırımcıların kripto varlıklarını dış aracı kurumlardan ve cüzdanlardan Robinhood’a transfer etmelerini sağlayacaktır.

İnsanlar Robinhood’a Geçmek İstiyor

Bir habere göre insanların, Wall Street Journal‘a sürekli olarak paralarını Robinhood‘a nasıl transfer edebileceğini sordukları belirtildi. Coinbase‘in neden endişelenmesi gerektiğinin açıklaması ise kripto para satın almak veya satmak için % 2’lik ve bazen daha da fazla işlem ücreti talep etmesidir. Robinhood, geçtiğimiz birkaç ay içinde bir milyon kripto kullanıcısı kazanmış olsa da, CEO’su Vlad Tenev, şirketin karından milyonlarca dolar kaybetmek anlamına gelse bile kripto para işlemlerinin ücretsiz olarak işleyeceğini söyledi.

Fintech firması Empower’ın kurucusu Warren Hogarth, Business Insider’le yaptığı bir röportajda, “Eğer büyük oyuncuları platforma çekmeye çalışıyorsanız, o zaman işlem ücretlerinin olmaması bunu yapmanın iyi bir yoludur” ifadelerini kullandı.

“Çok Fazla Para Kazanma Niyetinde Değiliz”

Kısa vadeli karlar, Robinhood veya Jack Dorsey Square gibi borsalar için önemi olmayan paralar anlamına gelmektedir. Bu nedenle Robinhood, ilerleyen zamanlarda da ücret istemeden bir cüzdan açacak ve şirketini müşterileri için daha cazip hale getirecek. Bu durumda da Coinbase‘in müşterilerinin, Robinhood‘a kaçmaması büyük bir sürpriz olacaktır. CEO Tenev yaptığı açıklamada “Öngörülebilir gelecek için çok fazla para kazanma niyetinde değiliz” ifadelerini kullandı. Robinhood’un kripto para borsasını, kendi başına bir para kaynağından ziyade kendi hisse senedi ve opsiyon işlerine açılan bir kapı olarak gördüğü düşünülmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here