Robinhood Uygulamasına BitcoinCash ve Litecoin Ekleniyor

0
756

Finansal servislerler mobil uygulaması olan Robinhood, 12 Temmuz blog gönderisine göre, Robinhood Crypto Platformunda Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) desteği ekledi.

Robinhood’un blog yazısı, “coin tekliflerimizi daha da büyütmeyi ve coin transferleri için destek eklemeyi planladıklarını” söyleyerek, tüm Robinhood platformunun 5 milyondan fazla kişiye ulaşabileceğini belirtiyor.

Robinhood, Şubat ayında sıfır ücretsiz kripto işlem platformunu başlattı. Asıl olarak, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) destekleyerek, California, Massachusetts, Missouri, Montana ve New Hampshire’da ABD’de olanlar için yatırım yaptı. Şu anda 17 eyalette kullanılabilen uygulama, ABD genelinde kripto platformunu genişletmek için bir dizi D finansman turu sırasında, Mayıs ayında 363 milyon dolar kazandı.

Haziran ayının sonunda Robinhood, cryptocurrency mühendisleri için bir iş ilanını yayınladıktan sonra kendi kripto para birimini piyasaya sürdüğüne dair söylentilere konu olmuştu. Yine Haziran ayında, Robinhood’un kurucu ortağı ve CEO’su Baiju Bhat, egemen ulusların eninde sonunda varsayılan para birimi olarak kriptoya sahip olacağına inandığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here