Rus Madenciler, Madencilik Ekipmanlarını Satıyor!

0
755

Kasım ayının gelmesiyle beraber iyice çöken piyasa da kripto madenciliği de zora girmiş durumda. Bir çok Rus madenci, ekipmanlarını satmak için çaba gösteriyor. Yaşan kötü gelişmeler sadece Bitcoin ve Bitcoin Cash madencilerini değil neredeyse sektörde ki bütün madencileri etkilemiş durumda. Bununla beraber düşüşlerin devam edip etmeyeceği de belli değil.

Kurumsal olarak madencilik yapan tesisler bu durumlara zor da olsa dayanabilecek güce sahip ancak bireysel olarak evinde veya ofisinde madencilik yapanlar büyük sıkıntılar yaşıyor. Bir kaç cihaz ile tek başına madencilik yapan kişiler ciddi oranda zarar içinde devam ediyor.

Rus madenciler pes etti

madencilik ekipmanları satılıyor

Rusya’da elektrik fiyatları çok uygun olduğu için amatör madencilik fazlasıyla yaygındı. Rusya’nın bazı bölgelerinde bu elektrik fiyatı kiloWatt başına 0.1 dolar kadar düşük seviyelerde dolayısıyla Ruslar için bu durum oldukça avantajlıydı.

Bir Rus piyasasının sağladığı verilere göre, ikinci el madencilik ekipmanı satışının ve reklamlarının son iki gün içerisinde %25 oranında arttı. Ayrıca madencilik ekipmanı olarak ekran kartı için yapılan aramalar %15 oranında düşüş yaşadı ve bu düşüş sürekli olarak devam etti.

Özellikle ev tipi amatör madencilik için tercih edilen ekran kartları, fazla hash oranına ihtiyaç duymayan altkoinleri kazmak için kullanılıyordu ancak senenin başından bu yana bu tür madenciliğe ilgi 2.5 kat kadar azaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here