Rus Merkez Bankası Deneme ICO’sunu Tamamladı

0
667

Rus Merkez Bankası, ülkenin kripto paralara olan bakış açısından da önem taşıyan ilk ICO’sunu tamamladı. Konuyla alakalı olan devlet yetkilisi Ivan Semagin, testlerin başarılı olduğunu, projeden memnun kaldıklarını söyledi. Ayrıca şunları belirtti:

Rusya merkez bankası olarak deneysel bir ICO projesi gerçekleştirdik ve bununla beraber alt yapımıza da katkı sağlamış olduk. Teknik olarak ele alırsak, projede başarılı olduğumuz söylenebilir. Ancak işin yasalar ile alakalı kısmında kafamızda hala soru işaretleri bulunuyor. 

Rusya Merkez Bankası, geçtiğimiz zamanlarda yatırımcıları korumak ve kuralları belirleyebilmek adına kripto paralar ile alakalı ciddi düzenlemeler yapılması için adımlar atmıştı. Özellikle Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojiler de Rusya’nın öncü olması isteniyor, hazırlanan bu deneysel ICO projesi de bu yolda atılan bir adım olarak görülüyor.

rusya deneme icosu

Ülkede bulunan ticari bankalar da bu projede destek olma yolundalar. Hatta Sberbank CIB ve NSD gibi özel bankalar da ilerleyen zamanlarda deneysel bir ICO projesi başlatıp, bu şekilde para toplamanın avantajlarını ve dezavantajlarını birinci gözden inceleme şansı yakalayacak. Bunların yanı sıra ülkedeki en büyük bankalardan bir tanesi olan Alfa Bank’da, kripto para çözümleri için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Rus Merkez Bankası, kripto paralara biraz şüpheci bir bakış açısıyla yaklaşıyor gibi görünüyor. Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi yasal olmayan işlemlere kripto paraların dahil olup olamayacağı bir kırılma noktası olarak görülüyor. Ancak her ne olursa olsun ülkenin en büyük ticari kurumu, Blockchain teknolojisine önem veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here