Rusya, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor

0
819

Rusya Kripto Endüstrisi Birliğiresmi olarak yaptığı açıklamalarda, kripto para sertifika kursu başlatacağını bildirdi. Programa başvuranlar, öncelikle bir değerlendirmeden geçirilecek daha sonra bilgi seviyelerine göre derecelendirilmiş sertifikalardan birini almaya hak kazanacaklar. Sahip olunan sertifikalar, programın web sitesinden doğrulanabilecek ve orada saklanacak. Sertifika almaya aday olmak için gerekli değerlendirmeyi geçemeyen kişilere ise kripto para ve blockchain hakkında eğitim verilecek.

Kripto Sertifika Programı

Rusya Kripto Endüstrisi ve Blockchain Birliği (Racib), 5 Eylül tarihinde, gönüllü olarak sunulan kripto para sertifika programının detaylarını paylaştı.

Daha önceden adı ‘Rusya Kripto Para Birimi ve Blockchain Birliği’ olan kurumun, 6 Eylül tarihinde adı değiştirildi ancak kurumun kısaltma adına bir değişiklik olmadı.

rusya kripto sertifikası

Kurumun kurucusu olan Andrei Grachev tarafından ortaya atılan projeye önümüzdeki bir kaç ay içerisinde tam anlamıyla başlanmış olacak. Program ile ilgili gereklilikler Mayıs ayında belirlenmeye başlandı ve kısmen program piyasaya sürülmüş durumdan.

Verilecek olan bu sertifika programı içerisinde ‘raporlama, iş akışı, müşteri hizmeti, ödül sistemi, risk paylaşımı ve kazanç paylaşımı‘ hakkında eğitim verileceği söylendi. Yeterlilik değerlendirmesi hakkında ise başkan şunları söyledi:

Yeterlilik bilgisini ölçerken şu detaylara bakılacak; teknik analiz bilgisi, temel analiz bilgisi, anlam çözümlemesi, risk yönetimi bilgisi, para yönetimi bilgisi, takaslama stratejisi oluşturma bilgisi, planlama bilgisi, zarar olasılığına karşı bırakılan pay konusunda yetenekleri ve kendini kontrol etme yetenekleri. 

Bu kriterleri sağlayamayıp, değerlendirmeyi geçemeyen kişiler içinse, ücretsiz şekilde bu konular hakkında eğitimler verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here