Sektörün Bilinen İsimlerinden Grisanti: Bitcoin 3 Bin Doların Altına Düşecek!

0
759

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı düşüşü daha önceden takip edilmesiyle popülerleşen Bitcoin hakkında yeni görüşlerini CNBC’de paylaştı.

Röportajında kripto dünyasında pek çok kişinin yatırımlarının pozisyonlarını kapattığını belirtti. Konuşmasında kötü şeylerden bahseden Grisanti, düşüşün devam edeceğini ve Bitcoin’in değerinin 3 bin dolar altına ineceğini belirtti. Konuşmasına şunları da ekledi:

Tek bir veriye bakarak bu değerlendirmeyi yapmak pek sağlıklı değil. Bununla beraber belirttiklerimin kesin değildir ancak bana kalırsa, bu fiyatlardan bir çok kişi satış yapacak. Özellikle 3800 dolar seviyeleri satmayı düşündüğüm noktalar çünkü 4000 – 4100 bandında büyük bir direnç var. 

bitcoin 3bin dolar altına inecek

CNBC programında Grisanti’ye eşlik eden Scott Nations da Bitcoin’i sert ifadelerle eleştirdi. Nations, Bitcoin’in herhangi bir içsel değeri olmadığı söyledi ve elimde olsa BTC’yi shortlarım dedi.

Eleştirilerine devam eden Nations BTC’nin balon olduğunu da ifade etti. İlerde BTC’nin değerinin dahada düşeceğini söyledi.

Bununla beraber, Bitcoin vadeli işlemlerine olan inancın her geçen gün azaldığını ifade eden Grisanti, bunun sebebinin piyasanın artık tat vermemesi olması olarak tanımladı. 

Ancak, Nasdaq gibi dev bir şirketin kripto sektörüne girecek olması, Bakkt’ın vadeli işlemlerde devrim yaratacak hamleleri gibi süreçleri göz ardı eden bu analistler, kendileri ile çeliştiğini fark edebilmiş değil. Bazı analiz yapan kişiler böyle negatif yorumlarda bulunan analistlere  şakacı bir dille; Trump destekçilerine benzetiyor. Her şeye rağmen Bitcoin’in iyi bir seyir izlemediği de ortada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here