Sony Temassız Kripto Para Cüzdanı Tasarladı: Blockchain’e Tam Destek!

0
891

Japonya menşeili olan ve tüm dünyaya teknoloji satan Sony’den bir grup, temassız ödeme yapabilecek kripto para cüzdanı tasarladı.

Japonya’da insanlar aktif olarak Bitcoin gibi kripto paraları kullanabilmek için ciddi derecede akıllı kart teknolojisinden faydalanıyorlar. Bahsi geçen temassız cüzdan projesi de bu akıllı kart teknolojisini kullanıyor.

Sony’nin yaptığı açıklamalar dahilinde bu cüzdanın bir çok özelliği bulunuyor. Belirtilenlere göre cüzdanın en büyük özelliklerinden bir tanesi, çalışması için USB bağlantısına ihtiyaç duymaması. Günümüzde ki donanım cüzdanlarının çok büyük kısmının bu özelliğe sahip olmadığını düşünürsek bu özelliğin yeni cüzdanı bir adım öne çıkaracağını söyleyebiliriz.

sony temazsız kripto cüzdanı

Bununla beraber akıllı kart teknolojisinde, özel anahtar oluşturmak ve bu anahtarı güvenli şekilde saklamak oldukça basit bir işlem.

Sony son bir kaç senedir çeşitli firmalar ile beraber Blockchain teknolojisiyle alakalı çalışmalar yapıyor. Şu ana kadar Blockchain teknolojisine dair patentler alan ve yeni ürünler geliştiren Sony, Blockchain’e olan desteğini kesmiyor.

Farklı özellikleride var

Sony’den yapılan bir diğer açıklamaya bakılırsa, yeni tasarlanan bu işlem sadece kripto para transferi gerçekleştirmeyecek aynı zamanda farklı amaçlar için de kullanılabilecek. Bu farklı özelliklerin içerisinde Blockchain teknolojisi kullanarak kişisel bilgi aktarımı yapmak da bulunuyor. Sony yaptığı açıklamalarda yeni ürününü şu şekilde tanımlıyor:

Birden fazla kullanım alanına sahip bir altyapı teknolojisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here