Stabil Koinlere Bir Yenisi Daha Ekleniyor: Pound’a Sabitlenmiş Kripto Para

0
840

Son zamanlarda çokça ortaya çıkan stabil koin projelerine bir tanesi daha ekleniyor. Stabil koinler kripto para sektöründe önemli bir yer kazanmaya devam ediyor. Konuyla alakalı olarak son haber İngiltere’den geldi. Londra’da ortaya çıkan girişim, Pound’a sabitlenecek olan bir stabil koin için çalışmaya başladı.

OTC kripto para işlemlerinde kullanılan, The London Block Exchange adına sahip bir şirket, şimdilik adı açıklanmamış bir banka ile LBX PEG adında yeni bir stabil koin projesi geliştirmeye başladıklarını bildirdi.

pound stabil koin

Şirkette CEO olarak görev alan Benjamin Dives, yaptığı açıklamada koinin bağımsız kişiler tarafından da sürekli olarak denetleneceğini ifade ederken, şunları söyledi:

LBX PEG isimli koinimiz tüm kripto para camiasında pound’a sabitlenmiş ilk kripto para projesi olacak. Önümüzde ki on gün içerisinde bu proje hakkında ki açıklamalar da bulunacağız. tasarladığımız bu proje ile temel amacımız, OTC pazarlarında kullanımı kolaylaştırmak olacak. Bununla beraber İngiltere’de bulunan şirketler stabil koin kullanmak isterlerse bu koini tercih edebilecekler. 

Tether’de yaşanan yüksek çıkışlar ve üzerinde dönen çeşitli iddialardan sonra da stabil koin projelerinin sayısı oldukça arttı ve rekabet başladı. Winklevoss kardeşlerin stabil koin projeleri arasında ilk adımı atarak Gemini Dollar adını verdikleri bir koin geliştirmeye başlamışlardı. Bunlardan sonra Circle firması da stabil koin için bir adım attı ve US Dollar Coin adı verdiği bir projeyi duyurmuştu. Tüm bunlar kripto sektöründe büyük ilgi uyandırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here