Telefonla Bitcoin Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

0
1517

Bitcoin‘in tüm zamanların en popüler kripto parası olduğunu biliyoruz. Bitcoin kullanımı gün geçtikçe de artmaya devam ediyor. Bitcoin sayesinde dijital platformlarda dünyanın her yerine para transferi gerçekleştirebilirsiniz yada alım-satım işlemleri ile ticaret bile yapabilirsiniz.

İnternetten veya bilgisayarlar ile yapılan madencilik işlemi, son derece zor ve zahmetlidir.

telefonla madencilik

Telefon ile yapılan madencilik cihazınıza zarar verecektir

Bitcoin sahini olmak için illa borsalardan satın almanıza gerek yoktur. Madencilik yaparak da bitcoin sahibi olabilirsiniz ama hemen heveslenmeyin. Bu işlem oldukça zahmetlidir. Bu yüzden genelde yatırım yapmak isteyen kişiler bitcoin satın almayı tercih eder. Madencilik yapmak için bir çok seçenek vardır. Madencilik için özel makineler, bilgisayarlar veya telefonunuzu kullanabilirsiniz. Telefonunuzu kullanmayı tercih edecekseniz eğer madencilik yapılırken işlemciniz kasılacaktır ve doğal olarak telefonunuz ısınmaya başlayacaktır.

Uzmanlar, telefonun ile yapılacak olan madencilik işlemine olumlu bakmıyorlar. Çünkü; telefonunuzun ömrü azalacaktır, hatta bataryanız bile zamanla bozulmaya başlayacaktır. Aynı zamanda telefonla yapılacak olan madencilik işleminde gelir elde etmeniz çok zordur.

Bilgisayarla madencilik işlemi daha mantıklı

telefonla madencilik

Bitcoin madenciliği yaparak bitcoin biriktirmek telefona oranla bilgisayarda daha kolay yapılmaktadır. Bitcoin madenciliği işlemleri zor ve zahmetli olduğundan dolayı telefonda bu işlemleri gerçekleştirmek oldukça zor olacaktır.

Telefon ile yapılacak madencilik işlemlerini, talih oyunu oynamaya yada samanlıkta iğne aramaya benzetmek yanlış olmaz, yani oldukça zor ve zahmetlidir. Bu sebepten ötürü telefonda madencilik işlemleri pek pratik sayılmazlar. Buna rağmen telefonda madencilik yapan ve başarılı olan kişilerde bulunmaktadır.

Bitcoin madenciliği hakkında daha detaylı bilgi için bu makalemize de göz atabilirsiniz: Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin Nasıl Kazılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here