Tom Lee: Sene Sonunda Bitcoin En Fazla 22 Bin Dolar Olacak !

0
1036

Kripto sektöründe adı sıklıkla duyulan Tom Lee, takipçilerini şaşırtmadı ve yeni yaptığı açıklama da yine Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Crypto Tips isimli sosyal medya bloğunda verdiği röportajda ilginç söylemlerde bulundu ve 200 gün süren hareketli ortalamanın gelecekteki herhangi bir koinin performansını belirleme konusunda önemli olduğunu ifade etti.

Fundstrat’ın geçen hafta yaptığı incelemeyi konu alan Lee, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamasının daha aşapısında olduğundan, o tarihlerden sonraki 6 ay içerisinde sadece %50 artış gösterebiliyor. Ancak Bitcoin, 200 günlük ortalamanın üzerinde olduğunda, artış %80 oranlarına tırmanıyor.
200 gün ve bunun gösterdiği trend büyük önem taşıyor. 

tom lee bitcoin fiyat tahmin

Tom Lee, bu sene yaşanan düşüşün aksine, sene sonunda Bitcoin’in ani bir yükseliş yaşayacağının çok daha mümkün olduğunu ifade etti. Uzmanların çoğu Bitcoin’in değerinin artması için öncelikle 3 bin dolar seviyelerine inmesi gerektiğini belirtirken, Lee bu tabanın 6 bin dolar olduğunu düşünüyor.

Sürpriz nerede olabilir? Bitcoin’in fiyatının 3 bin dolar seviyelerine ineceğini düşünen bir çok uzman biliyorum ancak bunun yerine Bitcoin değerinde ani bir artış görmek çok daha şaşırtıcı ve sürpriz olacaktır.
Coinmarketcap sıralamasına göre ikinci sırada yer alan kripto para olan Ethereum için de yorumda bulunan Lee, ETH için gereken desteğin tekrardan sağlandığını ifade etti. Ethereum 2017 Mayıs ayından beri aslına bakılırsa Bitcoin’den daha fazla değer kaybı yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here