Tron Blockchain Ağında Youtube Benzeri Bir Platform Kuracak! Justin Sun Tron Hakkında Konuştu!

0
724

Tron kısa süre önce Blockchain ağında Youtube benzeri bir platform kuracağını belirtti. Bilindiği üzere Tron projesi sektörde eğlence amaçlı kurulmuş proje. Böyle bir karar almalarında ki temel sebep ise Youtube’da yaşanan bazı sorunlar.

Tron (TRX) Youtube benzeri bir platform kuruyor

Tron projesi, Youtube benzeri platformu kurmalarının sebebi olarak, Youtube üzerinde yaşanan sorunlardan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Projenin duyurusu Twitter’da paylaşıldı. Paylaşılan tweet’de Youtube benzeri olan ama merkeziyetsiz bir platformun blockchain ağıyla kurulmasına ihtiyaç olduğunu savunuluyor. Yapılan açıklama şu şekilde:

Gün içerisinde tüm dünya kullanıcıları Youtube’un bütün platformlarına yaklaşık bir saat kadar giriş yapamadı. Tron ekibinin, merkezsiz projesinde böyle bir sorunun yaşanmayacağına eminim.

Tron projesinin kurucusu olan Justin Sun, Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Kripto para dünyasının en büyük medya yüzlerinden bir tanesi olan Justin Sun, geçtiğimiz günlerde bir dizi tweet atarak dikkatleri üzerine topladı.

tron coin

Bahsi geçen tweetlerinde, sektörün devleriyle anlaşmalar yapılacağını ve yaşanan gelişmeleri kullanıcıların takip etmesini istedi. Justin Sun’ın yaptığı anlaşmalar arasında, e-ticaret devi Alibaba ve Çin’in en büyük internet şirketlerinden birisi olan Baidu bulunuyor.

Bununla beraber tweetlerinin arasında, Tron’un Bilbox platformu üzerinde gerçekleştireceği airdrop projesinden de bahsetti. Airdrop etkinliği Line’ın kripto parası olan LINK tokeninin borsada listelendiği için düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here