TRON Yükselmeye Devam Ediyor, Market Hacmi Olarak Monero’yu Geçebilir

0
770

Justin Sun tarafından kurulan Tron Foundation‘ın kripto para birimi olan TRON, geçtiğimiz Pazar günü ani bir yükselme yaşayarak 13. sırada 11. sıraya ilerledi ve IOTA ile Dash’i arkasında bıraktı. TRON’un hedefi ise ilk onun içerisinde yer almak. CoinMarketCap’ın sunduğu veriler dahilinde en büyük 11. hacme sahip olan TRON için yükseliş bu şekilde devam ederse ilk 10’a girmesi kesin gibi gözüküyor.

Şu anki veriler dahilinde TRON %14 seviyelerinde yükseliş yaşadı. CoinMarketCap sıralamasında ise %0.12 oranında düşüş yaşayan Monero’nun hemen arkasında yer alıyor. TRON’un toplam hacmi 1.819 milyar dolar seviyesindeyken Monero’nun hacmi ise 1.870 milyar dolar civarında. TRON yaşadığı ralli sonrasında 0.0276 dolar birim fiyatına ulaştı ve neredeyse Monero’yu geçmek üzere.

tron coin

TRON’un 13. sırada 11. sıraya kadar yükselmesi ilk olarak 7 Ekim tarihinde başladı. Bu tarihte TRX’in fiyatı 0.026 dolardı ve 1.71 milyar dolar piyasa hacmine sahipti. Bu yaşananlardan sonra TRON haftanın en yüksek değeri olan 0.0278 dolara ulaştı ve 1.83 milyar dolarlık hacim elde etti. Bu hafta içerisinde TRON’un gördüğü en düşük piyasa hacmi ise 1.39 milyar dolar oldu. Bu yüzden, TRX’in yaşadığı değişim 440 milyon dolar seviyelerinde ve bu miktar, sıralamada yukarılara çıkmak için oldukça yeterli.

Justin Sun, Twiitter üzerinden TRON’un bu başarısını kutladı, bir çok kullanıcı ise TRON’da yaşanan bu gelişmeleri, BitTorrent ile yapılan anlaşmalara bağlamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here