TrueUSD Kurucularından Olan Danny Ann, Tether Hakkında Konuştu!

0
862

Son iki üç gündür Tether tüm kripto para sektörünün gündemine bomba gibi oturdu. 15 Ekim tarihinden itibaren konuşulmaya başlanan bu durum, aniden ortaya çıkmadı. Tether daha önceden, sahip olduğu dolar rezerviyle alakalı da eleştiriliyordu.

Piyasanın içerisinde bulunan spekülatörler ve yorumcular, Tether’in banka hesaplarına karşı herhangi bir denetim yapılmadığını ve bu sebeple piyasa da dolaşan Tether miktarıyla endeskli olması gereken dolar miktarının birbirini karşılamadığını iddia etmeye devam ediyor.

Tether’e karşı yapılan tüm spekülasyonlara karşı, bugün TrueUSD’nin kurucu ortaklarından olan Danny Ann cevap verdi. Ann geçtiğimiz günlerde CNBC Crypto Trader ile yaptığı röportajda, Tether hakkında bulunulan eleştirilerin doğru olup olmadığı sorusuna şu cevabı verdi:

Bunu söylemesi çok zor, çünkü bu konu hakkında ortaya atılan çok fazla yeni gelişme var. Ancak, bir banka veya resmi bir kurum tarafından herhangi bir doğrulama yapılmadı. Bu sebepten, bu konu hakkında çok fazla yorum var ancak henüz somut olarak bir kanıt bulunmuyor.

Danny, konuşmasının devamında kendi projeleri olan 1 dolara endeksli, TUSD hakkında da açıklamalarda bulundu. TrueUSD’nin Tether’den sonraki en büyük ikinci stabil kripto para olduğunu ifade etti. TrueUSD ekibinin, Tetherin adımlarını takip edip, ‘şeffaflık ve kurumlarla olan uyumun‘ en üst seviye de olmasının temel öncelikleri olduğunu söyledi.

Coinmarketcap verilerine göre şu an için TrueUSD listenin 47. sırasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here