Türk Kripto Para Sektöründe Tanınan İsimlerden Selcoin’in Binance Hesabı Hacklendi! Bİnance CEO’su Cevap Verdi!

0
2011

Türk kripto para topluluğunda adını duyduğumuz Selcoin, bugün Twitter üzerinde yaptığı bir habere göre, Binance hesaplarının hacklendiğini ve içlerinin tamamen boşaltıldığını paylaştı.

Selcoin yaptığı açıklama içerisinde 2fa kullanmasına ekstra olarak mail adresi ile beraber telefon doğrulaması kullanmasına ve bunların hiç birinin hacklenmemiş olmasına rağmen, Binance borsasındaki hesabının tamamen boşaltılıp, tüm altkoinlerinin BTC’ye çevrildikten sonra çekim işlemi gerçekleştirdiklerini ifade etti. Siber saldırıda bulunan kişi, Selcoin’in hesabının şifresini bile değiştirmiş. Binance’ın kurallarına bakılırsa mail onayı gelmeden .ekim işlemi gerçekleştirilemiyor ancak Selcoin’in belirttiğine göre herhangi bir mail onayı gelmemiş ve bu durumu çektiği bir video ile borsanın yetkililerine ispatlamış.

Konu hakkında Binance CEO’sundan cevap geldi ve şunları ifade etti:

Kaybettiklerin için özür dileriz! Konuya baktım. Varlıklarını kaybetmeden önce bize 2FA kilidini açtırmak için ısrar ettin hatta e-mail yoluyla bize 2FA anahtarını bile gönderdin ve aslında hacker çoktan e-mailine sızmıştı. Sana 2FA anahtarını değiştirmeni tavsiye etmiştik, ancak bu işlemi gerçekleştirmen için 48 saatin bulunuyordu, üzgünüm!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here