Türkiye’deki İhracatçılar, Venezuela’nın Kripto Para Birimi olan Petro’yla İhracat Yapabilecek Mi?

0
843

Türkiye bu sene kurulan kabineden sonra, blockchain ve kripto paralara olan ilgisi gittikçe arttı ve oldukça önemli adımlar atılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde haberini de paylaştığımız, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni ekonomik plan içerisinde yer verdiği ICO sinyallerinden sonra, bugün bir gelişme daha yaşandı.

petro ve Türkiye

Bahsedilen ICO vurgusu şu şekilde yapıldı:

Dijital dönüşüm teşviğinde bulunarak yenilikçi projelere finansman sağlamak için Kitlesel Fonlama ve IPO’lara başka bir seçenek olarak ICO gibi modern ve yenilikçi finansman yöntemleri yaygınlaştırılacaktır. 

Yaşanan bu gelişme şu şekilde; bir Twitter kullanıcısının paylaşımına göre, Resmi Ticaret Bakanlığına ait yazışma paylaştı. Bu yazışma içerisinde Venezuela başkanının emriyle üretilen PETRO kripto para birimi vurgusuna rastlandı. Bu yazışmalar içinde, Petro’nun borsada listeleneceği ve ihracatçılar için bunun büyük bir fırsat olduğu belirtiliyor. Müşavirlik, Petro’ya yatırım yapacak kişiler için yardım sağlayacağını söyledi. Aynı zamanda Crypt&Trading firması ile müşavirliğin yakın zamanda bir toplantı yapacağı da açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here