Uber’in Ortaklarından Olan Softbank, Blockchain Tabanlı Ödeme Sistemi Geliştiriyor!

0
820

12 Eylül tarihinde yapılan resmi açıklamaya göre, Japonya menşeili olan, teknoloji devi Softbank, blockchain tabanlı bir ödeme platformu geliştiriyor.

Bahsi geçen mobil ödeme platformu blockchain ve  Rich Communication Services (RCS) tabanlı olacak. RCS teknolojisi Türkiye’de 2018 yılından itibaren kullanılmaya açıldı. RCS teknolojisi sayesinden, telefonumuzun veri paketinden, konum, fotoğraf, dosya, ses kaydı gibi dosyalar gönderebiliyoruz. Ancak bu sefer çok farklı bir iş için kullanılacak. Şirket, RCS teknolojisi ile kullanıcılara, dünyanın her yerine para gönderimi yapabilme hizmetini sunmayı planlıyor. Bu teknolojinin yanı sıra, firmanın kendi ürünü olan RCS cüzdanını kullanarak kripto satın alma işlemleri de gerçekleştirilebiliyor.

blockchain ödeme yöntemi

 

Softbank dünyada çok popüler duruma gelmiş durumda, hatta Uber’in en büyük hissesine sahip şirket Softbank’tır. Şirketin yaptığı açıklama, bu uygulama sayesinde, dünyanın iletişim ağı olan her yerinde mobil ödeme gerçekleştirmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Synchronoss CEO’su ve başkanı Glenn Lurie’ye göre RCS teknolojisi kullanılarak geliştirilen yeni uygulama, ödeme yöntemleri ve mesajlaşma uygulamaları için bir devrim olacak.

Dünya çapında tanınmış, Japon menşeili büyük bir şirketin blockchain kullanarak böyle bir girişime el atması tüm sektör açısından olumlu bir hareket. Bu tarz projelerin gerçekleşmesi, başka firmalar için de öncü olacaktır ve diğer firmalar da blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacaktır. Her ne olursa olsun blockchain geleceğin bir parçası olacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here