Ünlü Blockchain Uzmanı, Türkiye Hakkında Tavsiyeler’de Bulundu!

0
825

Blockchain Türkiye tarafından düzenlenen etkinlikte, Blockchain uzmanı Miko Matsumura, Türkiye’deki blockchain ekosisteminin nasıl geliştirileceğini ve nelerin yapılması gerektiği hakkında konuşma yaptı. Matsumura, katılımcılardan gelen Türkiye ve Blockchain hakkında sorulara verdiği yanıtlarla oldukça ilgi çekti.

miko matsumura blockchain

Türkiye’nin ve İstanbul’un benzersiz bir yer olduğunu belirtmekle beraber, Bu benzersizliğin nasıl değerlendirilebileceği hakkında uğraşılması gerektiğini belirtti. Bununla beraber konuşmasına, Türkiye’de bazı düzenlemelerin yapılmasıyla önemli işler başarılabileceğini ekledi. Matsumura şunları belirtti:

Türkiye’de kripto para ve Blockchain konusunda başarıyı yakalamasının iki temel unsuru var. Birincisi, Türkiye’deki girişimlerin, bu ülkeyi neyi benzersiz yaptığını tespit etmesi ve o yönde çalışması gerekiyor. Bu hamleden sonra düzenleyici kurumlar ile beraber, bu benzersizliğin nasıl değerlendirileceği araştırılmalı. Eğer bu iki unsur gerçekleştirilirse, o zaman işlerin daha efektif olabileceği ifade edilebilir. 

Konuşmasının devamında şunları belirtti:

Örneğin Malta’ya bakın, Maltayı başarılı yapan şey kesinlikle hükümetin doğru hamleleri izlemesidir. Bu hamleler sonucunda, ülkede ciddi bir ekonomi yaratma şansı yakalandı. Bu şansı da oldukça iyi kullanıyorlar. Orada ortaya koyulan girişimler, oldukça rahat ortamda çalışılarak gerçekleştiriliyor ve bu durum da başarılarının artmasını sağlıyor. Ben de Malta’da bulunmuş ve bizzat deneyimlemiş biri olarak bunları söylüyorum. Bahis ya da başka bir konuda, Malta tüm sektörleri nasıl legal hale getirebileceklerini tasarlıyor. Bunu her zaman gerçekleştiriyorlar ve ilgili sektörlerde düzenlemelerle her zaman için doğru sonuca ulaşıyorlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here