Ünlü Ekonomist: Ethereum’daki Düşüş Normal

0
1117

Ekonomist Nouriel Roubini, Ethereum’daki düşüşün gayet normal olduğunu söyledi. Çünkü, platform içerisinde aktif şekilde hizmet veren merkezsiz uygulama sayısının giderek azaldığını belirtti. Konuşmasında şunları söyledi:

Ethereum’da yaşanmakta olan düşüş bence normal. Şu an %75’lik bir düşüş söz konusu. Bir çok merkezsiz uygulamalarda bilindiği gibi saadet zinciri, casino gibi şeyler. Genel olarak bakmak gerekirse, kripto paraların neredeyse hepsi değerinin %99’unu kaybetmiş durumda, dolayısıyla Ethereum’da yaşanan düşüşte bir anormallik göremiyorum. 

Ancak bazı uzmanlar, Roubini ile aynı fikirde değil. İnternetin ilk çıktığı zamanlarda da yapılan uygulamaların çok faydalı olmadığını ancak platformun gelişmesiyle ilerleyen dönemlerde kaliteli uygulamaların sunulduğunu savunan analistler aynı zamanda bunun tüm Ethereum ve Blockchain ağında geçerli olduğunu söylüyorlar.

Ethereum’daki Düşüş Normal

Geçmişte Ethereum’un Sharding ve Plasma adındaki büyük güncellemelerini hatırlatan analistler, Buterin ve ekibinin bu konu hakkında çalıştıklarını ve bu sorunu çözmek için çok fazla uğraştıklarını da belirtti.

Şuan için CryptoKitties gibi basit uygulamaların platformda yer almaya başladığını, merkezsiz borsaların merkezi olan borsalar ile mücadele şansının oldukça az olduğu biliniyor. Fakat, bazı otoritelere göre bu durum sonsuza kadar devam etmeyecek. Ethereum ağındaki teknik alt yapı geliştikçe ve çözümler üretildikçe, sunulan hizmetlerin kalitesi de zamanla artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here